Poslanec Burdiga podáva na primátora trestné oznámenie

KošiceSpravodajstvo

Polaček tvrdí, že Burdiga zavádza a politikárči.

Poslanec Henrich Burdiga na včerajšom (6.11.) zastupiteľstve prehlásil, že podáva trestné oznámenie na primátora Jaroslava Polačeka. Konflikt medzi primátorom a Burdigom bol prítomný už dlhšie, aj napriek tomu, že ho Burdiga vo voľbách podporoval a následne bol spolnomocnencom mesta Košice na urovnanie vzťahov s EEI. Aj tento titul ale dopomohol k tomu, že Burdiga prehlásil, že primátor stratil jeho podporu.

„Primátor sa vyjadril, že som zneužil postavenie splnomocnenca mesta Košice v súvislosti s ochranou zvierat, čo sa absolútne nikdy nestalo. Takéto osočovanie zo strany primátora nestrpím. Povedal som, že naňho podám trestné oznámenie a budem sa dožadovať ospravedlnenia,“ informoval média Burdiga.

Primátor ale tvrdí že ide o politikárčenie „Táto miestnosť by nemala byť miestom na prekáračky a politikárčenie. Našou úlohou je spolupracovať a vytvárať plán pre mesto Košice. Takéto naťahovačky sem nepatria.“

Foto
Polaček a Burdiga ešte začiatkom roka spolupracovali na vyriešení problému s EEI / TASR

Poslanec Burdiga obvinil primátora z toho, že zavádza v informovaní o memorande, ktoré mal podpísať s EEI. „Vynaložil som ako splnomocnenec mesta na urovnanie vzťahov s EEI so svojim tímom enormné úsilie na to, aby sme vzťah s firmou EEI urovnali. Keď sme boli vo fáze, že sme mohli podpísať memorandum s touto firmou, to primátor odmietol. Tým pádom k tomu nedošlo a mesto premrhalo šancu, aby sme memorandum podpísali, tým pádom sa misky váh preklopili v prospech EEI,“ priblížil poslanec.

Polaček ale tvrdí, že zavádza Burdiga. „V marci neexistovalo žiadne memorandum. Konečnú verziu memoranda som dostal až niekedy v júni, preto sme rokovali o memorande. Keď bolo memorandum doručené v júli, ako mohlo byť podpísané v marci?“

Treba podotknúť, že vzťah medzi primátorom a poslancom Burdigom nebol vždy zlý a vo voľbách Burdiga Polačeka podporoval. Akú bude mať tento konflikt dohru a či ovplyvní politické rozloženie zastupiteľstva ukáže čas.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre