V metropole východu je pripravený bohatý program.
Župné dni Košického kraja sa blížia k svojmu koncu. Absolvovali už zastávky na Gemeri, Spiši, Zemplíne a prichádzajú do Abova. Začínajú sa zajtrajším (14.5.) Dňom otvorených dverí vo Východoslovenskej galérii v Košiciach.
„Všetci sú samozrejme srdečne pozvaní aj do posledného župného mestečka z tých štyroch – do Košíc. Toto župné mestečko bude pri župnom úrade. Taktiež tam budú všetky atrakcie, ktoré mohli vidieť aj návštevníci v iných častiach kraja a môžu sa tešiť na skvelé kapely,“ pozval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
Lákadlom bude najmä balónová fiesta, divadelné predstavenia, prednášky či medzinárodný festival umeleckej tvorivosti znevýhodnených. Celotýždenný program potrvá aj v sobotu (18.5.) vďaka Noci múzeí a galérií.
„V Košiciach si budú môcť pozrieť krst knihy Sto chutí kraja, ktorú sme vydali práve pri tomto 100. výročí. Zozbierali sme 100 najpoužívanejších receptov, ktoré sú typické pre náš kraj. Čiže, ak by mali – nielen gazdinky, ale aj gazdovia – záujem, tak si budú môcť prísť po túto knižku práve do Košíc k župnému úradu,“ doplnil Trnka.
Aj v metropole východu na vás čakajú ručné výrobky každého druhu, vodíkové vozidlá, netradičné zvieratá, lekárske prehliadky či pestrý hudobný program.
Autor: RÁDIO KOŠICE