Posledný prieskum agentúry AKO: Rozdiel medzi Smerom a OĽaNO sú necelé dve percentá

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Môže Matovič vyhrať voľby?

Ak by sa voľby do Národnej rady Slovenskej republiky uskutočnili v týchto dňoch, zvíťazil by Smer-SD so ziskom 16,9 percent hlasov. Rozdiel medzi vládnou stranou a OĽaNO je minimálny. Opozičné hnutie Igora Matoviča by volilo 15,5 percent respondentov. Nasledovala by strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko so ziskom 10,3 percent hlasov.

Do parlamentu by sa celkovo dostalo deväť politických subjektov vrátane koalície PS-Spolu (9,4 percent), Za ľudí (8,9 percent), Sme rodina (7,2 percent), SaS (6,1 percent), KDH (5,3 percent) a SNS (5 percent). Pred bránami parlamentu by ostala strana Most-Híd (4,7 percent), Dobrá voľba (4,3 percent), Maďarská komunitná spolupatričnosť (3 percentá) či Vlasť (1,5 percent).

Foto
Výsledky prieskumu / AKO

V prepočte na mandáty by ich Smer získal 30, OĽaNO 27, ĽSNS 18, PS-Spolu 17. Za ľudí by malo v parlamente 16 poslancov, Sme rodina 13, SaS 11 a KDH a SNS by mali zhodne po 9 kresiel. K volebným urnám by určite pristúpilo 70,1 percent opýtaných a 7,8 percent respondentov odpovedalo, že nepôjdu voliť. Prieskum realizovala agentúra AKO od 11. – 13. februára formou telefonického dopytovania na vzorke tisíc respondentov. Prieskum nebol na objednávku žiadneho zadávateľa.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre