Postrach Sniny opäť úradoval (FOTO)

KošiceŠport

V priebehu posledných dvoch týždňov narazili futbalisti Sniny na dva kluby z Košíc a v oboch prípadoch prehrali 1:4. Po treťoligovej porážke na ihrisku Slávia TU sa zrodil rovnaký výsledok aj v stredajšom súboji 3. kola Slovnaft Cupu proti FC Košice. A v oboch prípadoch neustrážili Patrika Voleského. V prvom prípade im strelil jeden, v druhom dokonca až dva góly.

Foto
Gólová rybička Patrika Voleského / KOŠICE ONLINE

„A to ešte na tretí gól prihral,“ upozornil s úsmevom tréner Anton Šoltis. „Na to tam však je. Útočník má strieľať góly a ja verím, že mu to takto pôjde i ďalej a vystrieľa nám ďalšie víťazstvá.“

„Spoluhráči si ma doberali, že som špecialista na Sninu. Faktom je, že útočník potrebuje každý gól. Pomáha to aj streleckému sebavedomiu. Verím, že som sa v dobrom svetle ukázal aj trénerom a nabudúce skórujem za áčko v lige,“ zareagoval na svoje strelecké výkony proti súperovi od Cirochy Voleský. Pri prvom góle predviedol gólovú rybičku pri dorážke strely Dávida Galloviča, pri druhom zakončil rýchly brejk. „Dávid to trafil perfektne. Lopta sa od brvna odrazila pred bránku a ja som sa do toho vrhol. Pri druhom góle ma krásne našiel Erik Pačinda a už som išiel sám na bránku. Teší ma, že mi to konečne padlo aj za áčko a nie iba za TUKE.“

Voleského góly poslali Košičanov do dvogólového vedenia a dodali im potrebný pokoj na kopačky. Vyhrávať však mohli už skôr. Už v úvodných minútach sa prezentoval nebezpečnou hlavičkou a následne strelou to žrde kapitán Erik Pačinda.

„Stále je to o tom, aby sme si ako favorit urobili zápas sami. Áno, už počas prvých šiestich minút sme mali dve tutové šance a mohlo to byť ešte pokojnejšie. Podstatné je, že sme neumožnili dostať sa do vedenia súperovi. To by bola zbytočná nervozita,“ pokračoval tréner Šoltis, podľa ktorého to každopádne nebol taký ľahký zápas, ako naznačuje výsledok.

„V prvom polčase to bolo v poriadku a išli sme do dvojgólového vedenia. Nebolo by sme to však my, ak by sme si to trochu neskomplikovali. Súper sa dostal na kontakt po štandardnej situácii a potom prišlo desať až pätnásť minút so zlými riešeniami. Futbal v druhom polčas bol celkovo ovplyvnený ťažkým terénom a nebolo to o pekných kombináciách. Záver sme však zvládli, strelili sme dva góly a máme to, po čo sme si prišli,“ zhodnotil tréner FC.

Podľa Patrika Voleského bolo podstatné napraviť si dojem po prehre v Trebišove. „Tam sme to spackali, ale tu to bolo v poriadku a tešíme sa z postupu.“

Galéria k článku

Hráči Sniny neboli ani tak sklamaní z prehry, ako z jej výšky. Na ihrisku to vyzeralo naozaj vyrovnanejšie. Aj treťoligista mal svoje šance a v nadstavenom čase dokonca nepremenil pokutový kop.

„Výsledok je pre nás krutý. Bol to celkom vyrovnaný zápas. Iste, oni mali trochu  naviac, ale pasovali sme sa s nimi statočne. Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne a postupne nám dochádzali sily. Nemáme sa však za čo hanbiť. Pohár sme však brali iba ako čerešničku a pre nás je podstatná liga,“ upozornil strelec jediného gólu MFK Róbert Dický.

Futbalisti Sniny cítili veľkú krivdu po druhom košickom góle. Ten padol prakticky do šatne, pričom podľa divákov mu mal predchádzať neodpískaný faul v strede poľa. Dušan Janko si za mohutné protesty vyslúžil žltú kartu.

„Teraz to už nezmeníme a my sme mali hlavne lepšie riešiť veci, ktoré prišli potom. Verím však, že si diváci tento zápasu užili a ja im ďakujem za hojnú účasť a podporu,“ poznamenal Dický. Na margo sninského postrachu Patrika Voleského s úsmevom dodal. „Asi sme ho nevedeli ustrážiť, alebo mal práve proti nám šťastie. Musím však povedať, že mi Košičanom fandíme. Držím im palce, aby sa dostali do najvyššej ligy a aby tam mal východ konečne aspoň dvojnásobné zastúpenie. Prajem im teda veľa šťastia.“

Štvrtému kolu Slovenského pohára bude predchádzať žreb. Koho by si Košičania želali? „Nevyberám si. Koho nám žreb prisúdi, toho vezmeme. Pre ľudí by bolo asi najatraktívnejšie, ak by sme hrali doma proti nejakému lákavému súperovi z najvyššej ligy. Uvidíme...,“ zareagoval tréner Anton Šoltis.

Teraz je podľa neho dôležité prehodiť opäť výhybku na druhú ligu. V nej naposledy sklamali Košičania fanúšikov nepríjemnou prehrou v Trebišove a najbližší domáci duel proti Dubnici odohrajú až 1. októbra.

„Trebišov nás mátal ešte dva dni. Rozobrali sme si to a ja verím, že sa to už nebude opakovať. Ten drajv musí byť úplne iný. Verím, že to potvrdíme už proti Dubnici. Máme dostatok voľna na prípravu a to sa musí prejaviť na našom výkone. Divákom chceme ukázať, že futbal hrať vieme,“ dodal hlavný kormidelník žlto-modrého tímu.

 

4. kolo Slovenského pohára - Slovnaft Cupu:

MFK Snina - FC Košice 1:4 (0:2)

Góly: 58. Dický – 34. Voleský, 45. Voleský, 80. Gladiš, 90. Sovič

Karty:   45. Janko (SNI)   75. Janko (SNI)

MFK Snina: Lojka – Klučiar, Jankaj, Dický, Ferko, Losiev, Turik, Skvašík (C), Ravlikovskij, Janko, Ribeiro

Náhradníci: Vasilco – Galanda, Maťoška, Volovský, Tóth, Kridla, Kroka, Bednár, Švajka

Tréner: René Kočan

FC Košice: Valach – Majdan, Magda, Jonec, Mizerák – Gallovič, Jakúbek, Pačinda (C) – Turčák, Voleský, Liener

Náhradníci: Kira – Jakubko, Gáll, Segeďa, Sagna, Gladiš, Sovič

Tréner: Anton Šoltis

Rozhodca: Dávid Mano – Martin Špivák, Miloš Fedák

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (1:1)

 TJ Slovan Bystrička - MŠK Považská Bystrica 1:10 (1:3)

 KFC Kalná nad Hronom - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

 FKM Nové Zámky - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2 (0:1)

 MŠK Thermál Veľký Meder - MFK Skalica 0:3 (0:1)

Komentáre