Postupným uvoľnením opatrení sa v Japonsku ukončí núdzový stav

SvetKoronavírus

V platnosti bol viac ako šesť mesiacov.

Japonská vláda vyhlásila, že vo štvrtok 30. septembra sa v krajine skončí núdzový stav, ktorý bol zavedený kvôli pandémii koronavírusu. V platnosti bol viac ako šesť mesiacov. Predseda tamojšej vlády Jošihide Suga zdôraznil, že zavedené opatrenia sa budú uvoľňovať postupne.

Krajina v apríli zaviedla prísne protiepidemiologické opatrenia. Napriek tomu, že verejnosť s dlhotrvajúcimi obmedzeniami nesúhlasila, prispelo to k tomu, že Japonsko eviduje relatívne málo nakazených v prepočte na počet obyvateľov. Ochorenie COVID-19 sa doposiaľ potvrdilo u takmer 1,7 milióna občanov a na koronavírus tam zomrelo približne 17 500 ľudí.

Foto
Suga avizoval, že nebude kandidovať na predsedu svojej strany / TASR

Vláda však bola kritizovaná za spôsob riešenia a zvládania pandémie. Opatrenia boli zavedené neskoro a podľa odporcov boli málo razantné, aby účinkovali a aby mohli počas pandémie zaistiť bezpečné letné olympijské hry.

Suga avizoval, že nebude kandidovať na predsedu svojej strany. Jeho nástupca v straníckych voľbách sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane aj novým premiérom. Členovia Liberálnodemokratickej strany si budú voliť svojho lídra v stredu 29. septembra.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre