Potenciálni koaliční partneri rokujú o prerozdelení jednotlivých ministerstiev

SlovenskoArchívParlamentné voľby 2020

Budúci týždeň by sa už mohli začať stretávať pracovné skupiny.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič, Sme rodina Boris Kollár a predseda SaS Richard Sulík dnes pokračujú v rokovaniach o budúcej vláde. Okrem iného by mali diskutovať aj o prerozdelení rezortov či o jednotlivých pozíciách. Matovič, ktorého prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová poverila zostavením budúcej vlády, sa v dopoludňajších hodinách stretol s Kollárom. Následne mal rokovať so Sulíkom, pričom predseda strany Za ľudí Andrej Kiska by mal byť mimo Bratislavy. Kollár tvrdí, že lídri by mali rokovať aj v najbližších dňoch a budúci týždeň by sa už mohli začať stretávať jednotlivé pracovné skupiny, ktoré by sa mali zaoberať viacerými témami v rôznych oblastiach.

Foto
Rokovanie o možnej budúcej koaličnej vláde / TASR

Prípadní koaliční partneri sa prvýkrát stretli vo štvrtok (5.3.) vo večerných hodinách. Následne uviedli, že sa dohodli na viacerých opatreniach ako napríklad na princípe otvoreného vládnutia a otvorenosti voči opozícii či na tom, že vláda nebude rušiť sociálne výhody a že všetky výdavky ministerstiev a štátnych podnikov nad jeden milión eur posúdi Útvar hodnoty za peniaze.

Lídri sa zároveň zhodli na vytvorení fondu na podporu investigatívnej žurnalistiky či na príprave balíčka opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia bez dopadu na štátny rozpočet. Sme rodina aj naďalej trvá na výstavbe nájomných bytov, o ktorých by mala v pondelok (9.3.) rokovať jedna z pracovných skupín. Lídri budú o tejto téme diskutovať aj s odborníkmi. Matovič chce počuť, či má takýto návrh potenciál a či je možné na neho získať verejné investície.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre