Práce na košickom obchvate sú zamerané na budovanie mostov

KošiceSpravodajstvo

Pred letom sa spustí do prevádzky vetva križovatky Košice – juh.

Výstavba košického obchvatu R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany pokračuje. Aktuálne sa pracuje na mostných objektoch, protihlukových stenách a oporných múroch. Robotníci pokračujú aj v budovaní násypov cestného telesa a sfinalizovali práce na výstavbe nosnej konštrukcie mosta vedúceho ponad železnicu a cestu tretej triedy.

„Súčasne sa pracuje aj na kanalizácii rýchlostnej cesty R2. V niektorých častiach stavby košického obchvatu prebieha položenie nestmelenej zmesi zo štrkodrviny a podkladnej vrstvy cementom stmelenej zmesi. Na vybraných miestach sa už dokonca realizujú podkladné a ložné asfaltové konštrukčné vrstvy vozovky,“ informovala Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

Galéria k článku

Najbližšie sa bude pokračovať v budovaní mostov a násypov.

Pred letom sa spustí do prevádzky vetva križovatky Košice – juh (smer Milhosť), čím bude presmerovaná tranzitná doprava z prevádzkovaného úseku R4 a budeme môcť rozvinúť stavebné práce na novej vetve križovatky,“ doplnila NDS.

Nový úsek bude súčasťou juhovýchodného obchvatu Košíc a napojí sa na už dokončený a sprevádzkovaný úsek diaľnice D1 Budimír – Bidovce. 

Komentáre