Prázdninujúci školáci sa v Košiciach nebudú nudiť

KošiceZaujímavosti

Viaceré inštitúcie organizujú rôzne podujatia s pestrým programom.

Metropola východu je na školákov počas blížiacich sa jarných prázdnin pripravená. Viaceré inštitúcie organizujú rôzne podujatia s pestrým programom. „ZOO Košice od 2. do 6. marca organizuje jarný prímestský tábor. Ten začína 7.30 hod., kedy si vyzdvihneme deti na parkovisku pri Jumbo Centre. V popoludňajších hodinách o 16.00 hod. si rodičia opäť vyzdvihnú deti. Na účastníkov čaká bohatý program. Okrem iného je to blízke stretnutie so živými zvieratami a tiež je to návšteva chovateľských zariadení,“ uviedol Jozef Kindl z oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO Košice s tým, že školáci sa budú môcť zapojiť do prípravy stravy v kuchyni pre zvieratá či užiť si  komentované kŕmenie surikát.

Deti budú môcť prežiť jarné prázdniny aj s knihou. Ako upozornila riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice Kamila Prextová, Litpark bude v pondelok (2.3.) a utorok (3.3.) z technických príčin zatvorený: „Nazvali sme to Zábavné prázdninové aktivity. Celý týždeň budú k dispozícii ďalšie štyri mimoškolské pobočky, čiže Nezábudka a Humenská na Terase, Merkúr a Mier a od stredy, samozrejme, aj najväčší Litpark. Prázdninové aktivity sú od 10.00 hod. do 12.00 hod., to znamená, že knihovníčky sa venujú rôznym tvorivým dielňam, spoločným čítaniam, zábavným aktivitám. Zároveň od stredy, kedy sa otvorí Litpark, spustíme aj výstavu Toto je Šašek.“

Foto
Prímestský tábor v ZOO Košice / TASR

Aj Múzeum Vojtecha Löfflera pozýva na jarný tvorivý tábor, ktorý potrvá celý týždeň. „Deti majú možnosť sa zúčastniť buď doobedňajších hodín od 10.00 hod. do 12.00 hod., alebo poobede od 14.00 hod. do 16.00 hod., alebo môžu absolvovať aj celý tento čas niečo, čo ich čaká. V pondelok je to maľovanie na textil, inšpirácia čičmanským vzorom, streda – priestorový obrázok mesta, akvarel, tuš, vo štvrtok – Tvor ako Vasarely. Je to inšpirácia aktuálnou výstavou. V piatok bude zase napríklad tvorba akvarelom, letná lúka,“ povedala riaditeľka Múzea Vojtecha Löfflera Milena Gašajová, pričom dodala, že budú sprístupnené aj výstavy.

Ďalší z programov na jarné prázdniny ponúka Centrum voľného času Košice. „Počas jarných prázdnin sme pre verejnosť pripravili Prázdninový klub. Deti navštívia Botanickú záhradu, Bricklandiu, expozíciu v Steelparku, Bábkové divadlo. Okrem toho sme pre verejnosť pripravili aj Prázdninové planetárium. Tento program je na pondelok, utorok a stredu. Ešte pred prázdninami v sobotu 29. februára začíname Prázdninovou stolnotenisovou ligou, na ktorú sa môže verejnosť ešte prihlásiť do piatka 28. februára,“ skonštatovala zástupkyňa Centra voľného času Košice pre prázdninovú činnosť Jaroslava Kastelovičová. Žiaci z východu sa do školských lavíc vrátia v pondelok 8. marca.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre