Pre nemocnicu v Šaci je víťazstvo v rebríčku INEKO výzvou do budúcna

KošiceSpravodajstvo

Nemocnica v košickej Šaci sa podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) stala Nemocnicou roka 2019 v kategórii všeobecných nemocníc. Na čelo rebríčka spomedzi troch desiatok konkurentov sa dostala po predchádzajúcich druhých miestach.

„Tohtoročné prvé miesto je pre nás záväzkom a obrovskou výzvou do ďalšieho obdobia. Získať prvenstvo je fajn, ale udržať si ho znamená ešte tvrdšiu prácu našich zdravotníkov na sebe samých a na poskytovaných službách,“ uviedol v reakcii riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, Ján Slávik.

Piaty ročník hodnotenia zdravotníckych zariadení zverejnil INEKO v pondelok. Hodnotenými kritériami boli kvalita, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Foto
Nemocnica v košickej Šaci sa podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy stala Nemocnicou roka 2019 v kategórii všeobecných nemocníc / TASR

Zariadenie v Šaci je najväčším zo siete nemocníc AGEL SK. „Je to obrovským ocenením pre všetkých zamestnancov nemocnice, skvelou spätnou väzbou, že ich práca má vysoký odborný kredit, že vynikajúco a spoľahlivo zvládajú náročné diagnózy a predovšetkým, že z nemocnice v Šaci odchádzajú pacienti s rovnakou dôverou, s akou sa na ňu obrátili,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Michal Pišoja.

Nemocnicu v Košicach-Šaci otvorili v roku 1970, dnes poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť so zhruba 150-tisíc obyvateľmi. Pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore popálenín a rekonštrukčnej chirurgie.

 

Zdroj: TASR

Komentáre