Prebehnite sa po vinohradoch na Tokaji

VýchodSpravodajstvo

Preteky Tour de Tokaj sú zaujímavé tým, že bežecké, ale aj cyklistické trasy vedú pomedzi vinice.

Tokaj každoročne v priebehu jesene navštívi množstvo milovníkov vína, ktorí sem prichádzajú hlavne za degustáciou. Aj tohto roku sa však na jeden deň mení na športovisko, kde si svoje sily a kondíciu môžu zmerať cyklisti a bežci z celého Slovenska. Na bežcov čaká trať s dĺžkou 11,5 kilometra s prevýšením 150 metrov a cyklisti sa zapotia na trati dlhej 37 kilometrov. Zapojiť sa do podujatia môžu aj rekreační športovci, ktorí si skrátené trate môžu prejsť aj nesúťažne, a to v kategóriách RUN a BIKE REKREA.

Foto
Aj tohto roku sa Tokaj na jeden deň mení na športovisko / terraincognita.sk

Preteky Tour de Tokaj sú zaujímavé tým, že bežecké, ale aj cyklistické trasy vedú pomedzi vinice Tokaja. Účastníci tak spoznajú vinohradnícku oblasť z inej perspektívy – cez športový zážitok. Podľa riaditeľky krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenky Vargovej Jurkovej má podujatie pre Tokaj veľký význam: „Je pre nás dôležité zapájať tokajských vinárov a ďalšie subjekty do spoločných aktivít a predlžovať pobyt návštevníka v destinácii Tokaj. Aj kvôli tomuto športovému podujatiu sme predĺžili prevádzku vlaku Tokajský cykloexpres, ktorý tak môžu využiť účastníci Tour de Tokaj na dopravu do dejiska podujatia a domov.”

Všetci pretekári odštartujú z futbalového ihriska v Malej Tŕni o 10.00 hod. doobeda a pokračujú po trati cez obce Veľká a Malá Bara, Černochov, Veľká Tŕňa a Čerhov. Prezentácia účastníkov sa spustí už v piatok 11. októbra o 15.00 hod. v Tokajskom informačnom centre.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre