Pred budovou parlamentu bol vztýčený stožiar

SlovenskoSpravodajstvo

Celkové náklady boli vyčíslené na vyše 58-tisíc eur bez DPH.

Pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) bol dnes (14.8.) ráno vztýčený stožiar. „Oficiálne bude stožiar so štátnou vlajkou sprístupnený ceremóniou, ktorá bude 1. septembra na Deň otvorených dverí NR SR o 12.00 hod.,“ uviedol vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan, ktorý považuje stožiar za symbol národnej hrdosti.

Kancelária NR SR na výstavbu stožiara pred parlamentom vyzbierala financie, ktoré boli potrebné na realizáciu všetkých prác. Štát tak výstavba a inštalácia stožiara so štátnou vlajkou nebude stáť nič. Ako skonštatoval Guspan, celkové náklady boli vyčíslené na 58 043 eur bez DPH vrátane vlajky, výroby stožiara, osadenia a všetkých stavebných prác. Na tento projekt prispelo vyše sto ľudí, pričom sa vyzbieralo približne 60-tisíc eur.

Foto
Stožiar so štátnou vlajkou bude sprístupnený ceremóniou / TASR

Predseda NR SR Andrej Danko prispel na stožiar sumou 9000 eur a podobnú sumu venoval aj Guspan. Poslanecký klub strany Smer-SD prispel na stavbu sumou 5000 eur a predseda strany Robert Fico dal osobný dar v hodnote 1000 eur. Guspan povedal, že po vyvesení štátnej vlajky na stožiar zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Okrem bezpečnosti je podľa jeho slov tiež technicky jednoduchšie starať sa o stožiar s vlajkou, pretože bude obsluhovaný zo zeme.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre