Prešov má nedostatok funkčných midibusov, doprava je obmedzená

PrešovSpravodajstvo

Na oprave vozidiel sa pracuje.

Mestská hromadná doprava v Prešove je obmedzená. Dôvodom je nedostatok prevádzkyschopných vozidiel typu midibus. Linka č. 27 premáva od rána v skrátenej trase a obmedzenia sa dotkli aj spojov na linke č. 20, ktorá premáva z centra mesta do areálu fakultnej nemocnice.

Na linku č. 27 bol vypravený štandardný 12-metrový autobus. Hovorca Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) Vladimír Tomek uviedol, že obsluhované nie sú ulice Terchovská, Vodárenská a Hviezdna, ktoré šírkovo, resp. obratiskom nevyhovujú pre premávku štandardného vozidla:

„Od štvrtka linka č. 20 premáva v skrátenej trase - nezachádza do areálu fakultnej nemocnice. To znamená vynecháva zastávky RÚVZ, Onkologický pavilón, Monoblok - interné oddelenie, Pediatria.

Všetky štyri uvedené zastávky v areáli nemocnice sú obslúžené len vybranými spojmi linky č. 20.

Foto
Ilustračná fotografia / Mesto Prešov

„Dôvodom vynechania obsluhy štyroch zastávok pri ostatných spojoch linky č. 20 je nasadenie štandardného vozidla pre nedostatok midibusov a nedostatočné šírkové parametre komunikácií v areáli fakultnej nemocnice,“ priblížil Tomek.

Pre výpravu sú potrebné štyri midibusy, pričom dnes sú k dispozícii len dva kusy. DPMP ich má v evidencii celkovo šesť.

„Na oprave vozidiel sa intenzívne pracuje. V prípade, že bude niektorý z midibusov opravený v priebehu dnešného dňa, bude prioritne obnovená obsluha areálu nemocnice,“ doplnil hovorca.

 

Zdroj: TASR

Komentáre