Prešov v Michalovciach opäť vysoko prehral, Iuventa krôčik od obhajoby

VýchodŠport

Iuventa Michalovce - ŠŠK Prešov 50:24 (24:9) - stav série: 2:0.

Hádzanárky Iuventy Michalovce rázne kráčajú k úspechu v národnom play-off o majstra SR žien 2018/2019. Vo finálovej sérii s ŠŠK Prešov vedú 2:0 na zápasy, keď počas víkendu naplno zužitkovali výhodu domáceho prostredia. Zverenky trénera Petra Hatalčíka po sobotňajšej výhre 44:24 (23:13) zvíťazili v Chemkostav aréne aj v nedeľu, keď zdolali Šarišanky ešte výraznejším rozdielom - 50:24 (24:9). Michalovčanky majú majstrovský mečbal a obhajobu titulu môžu spečatiť už na budúci týždeň, keď sa séria presunie do Prešova. Tretí zápas sa bude hrať v sobotu 18. mája od 18.00 h.

Foto
Na snímke vľavo hráčka Iuventy Michalovce Iryna Kompaniecová a vpravo hráčka ŠŠK Prešov Tatiana Šutranová / TASR

Hlasy

Peter Hatalčík (tréner Iuventy Michalovce): „Myslím si, že zápas z našej strany až na drobnosti a chvíľkovú nepozornosť zniesol aj vyššie kritériá. Teší ma, že v oboch dueloch predviedli dievčatá koncentrované výkony a pretavili ich do veľmi slušných výsledkov a peknej hry."

Maroš Vikartovský (tréner ŠŠK Prešov): „Takisto ako v sobotu je aj dnes veľmi náročné hodnotiť stretnutie, v ktorom sme tak vysoko prehrali. Iuventa má výborný tím, každý post zdvojený kvalitnými hráčkami. My si musíme si uvedomiť, že prehrať sa dá, ale aj so cťou..."

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre