Prešov v SEHA League víťazne aj proti Vojvodine

PrešovŠport

Tatran Prešov (SR) - RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 31:24 (17:12).

Hádzanári Tatrana Prešov predĺžili v rámci 8. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" svoju víťaznú šnúru na štyri zápasy. Druhé tohtotýždňové víťazstvo v tejto súťaži dosiahli v sobotu, keď v 11. kole vyhrali v Tatran handball aréne nad srbským RK Vojvodina Nový Sad 31:24 (17:12). Zároveň sa priebežne dostali na líderskú pozíciu v tabuľke o skóre pred ďalšie dva tímy, ktoré majú zápas k dobru.

Hostia v úvode viedli 4:2 a až v 13. min Butorac prvýkrát naklonil skóre na prešovskú stranu (7:6). Šarišania štvorgólovou šnúrou odskočili na 11:7 v 17. min a pred záverečnou päťminútovkou I. polčasu na 15:9. Po zmene strán mala hra vyrovnaný priebeh. Vojvodina len raz naznačila možné zdramatizovanie koncovky, keď troma gólmi znížila v 47. min na 21:24. Posledných 12 minút však vyhrali domáci 6:2, takže duel s prehľadom doviedli do víťazného konca. Najlepším strelcom Tatrana bol 8-gólový Bruno Butorac.

Hádzanári Tatrana Prešov / TASR

Zverenci trénera Slavka Golužu si po jedenástich vystúpeniach vylepšili bilanciu na osem výhier - tri prehry (dve jednogólové, jednu dvojgólovú) a v neúplnej tabuľke sú so ziskom 24 bodov na 1. mieste. Úradujúci slovenský šampión pokračuje v rýchlom slede a v SEHA League sa v stredu 12. decembra od 20.15 h predstaví v 12. kole na palubovke macedónskeho obhajcu prvenstva RK Vardar Skopje.