Prešov v sobotu otvorí šesť odberných miest vo vlastnej réžii

PrešovKoronavírus

Bude na nich fungovať online registračný systém.

Niektoré základné školy (ZŠ) v Prešove budú tento víkend slúžiť ako odberné miesta na antigénové testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Samospráva v sobotu 20. februára otvorí 6 odberných miest, ktoré budú dostupné pre verejnosť. Budú sa nachádzať na ZŠ Šmeralova 25; ZŠ Mirka Nešpora 2; ZŠ Čsl. Armády, Odborárska 30; ZŠ Kúpeľná 2; ZŠ Lesnícka 1 a ZŠ Sibírska 42.

„Na každom odbernom mieste budú fungovať súčasne 2 odberné tímy. Jednotlivé odberné miesta budú otvorené v sobotu od 8.00 do 17.00 hod. s výnimkou prestávky od 12.00 do 12.45 hod. (posledný odber pred prestávkou bude vykonaný o 11.40 hod.). Odbery budú vykonávané len do 17.00 hod., a preto žiadame záujemcov o testovanie, aby prichádzali na odberné miesta s dostatočným časovým predstihom,“ uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Napriek tomu, že samosprávy nemusia organizovať plošné testovanie, mesto Prešov chce ponúknuť túto možnosť tým, ktorí sa z kapacitných dôvodov nestihnú otestovať na súkromných mobilných odberných miestach. Vzhľadom na to, že metropola Šariša je podľa COVID automatu v treťom stupni varovania, občania sa musia preukázať negatívnym výsledkom testu nie starším ako 7 dní.

Na všetkých odberných miestach bude fungovať online registračný systém na antigénové testovanie. QR kód umožní pracovníkom na odberných miestach rýchlejšie vybaviť záujemcov o testovanie, vďaka čomu sa skráti aj doba čakania ľudí v radoch. Výhodou pre všetkých občanov, ktorí sa zaregistrujú na testovanie prostredníctvom aplikácie, bude aj to, že nemusia čakať na výsledky svojho testu na odbernom mieste, pretože certifikát s výsledkom nájdu krátko po odbere v elektronickej forme. Na vyžiadanie dostanete certifikát aj v papierovej forme priamo na odbernom mieste,“ dodal Tomek s tým, že občania si budú môcť preveriť čakacie doby na jednotlivých odberných miestach na webovej stránke somvrade.sk.

Komentáre