Prešov vysadí vyše 15-tisíc kvetov

PrešovZaujímavosti

Mesto rozkvitne v jarných mesiacoch.

Prešovská samospráva začala v týchto dňoch s jesennou výsadbou. V mestských záhonoch tak pribudne viac ako 15-tisíc kvetov rôznych druhov, ktoré rozkvitnú v jarných mesiacoch. „Jesenná výsadba kvetov je v Prešove v plnom prúde, a to nielen v centre mesta, ale aj na jednotlivých sídliskách. Z pestrofarebných kvetov sa Prešovčania budú môcť tešiť už v prvých jarných mesiacoch,“ informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Foto
Výsadba kvetov / Mesto Prešov

V kvetinových záhonoch a kvetináčoch bude vysadených 7650 kusov cibuľovín, medzi ktorými budú najmä tulipány bielej, bieloružovej, ružovej, červenej, marhuľovej, fialovej, svetlofialovej či cyklámenovej farby. „Vysadené budú nielen tulipány s jednoduchými kvetmi, ale aj so špicatými okvetnými lupienkami či s rozstrapkanými okrajmi kvetov. Pribudnú k nim aj narcisy, cesnačky, modravky, šafrány a viac ako 7300 sirôtok bielej, žltej, oranžovej, svetlomodrej a bordovej farby,“ dodala Šitárová.

Kvety na jar vykvitnú v záhonoch nielen v centre mesta na Hlavnej ulici a na Námestí legionárov, ale aj na Levočskej ulici. Zároveň budú vysadené do kvetináčov pri železničnej stanici, na Námestí mieru či pri Opále. Kvetinové záhony zakvitnú  aj v trávnikoch v každej zo siedmich prešovských mestských častí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre