Prešovčania aj turisti si môžu opäť zahrať na verejnom klavíri

PrešovZaujímavosti

Hlavná ulica sa vďaka nemu rozozvučí umením hudobníkov.

Podporiť rozvoj kultúry je možné rôznymi zaujímavými aktivitami, i tými menej tradičnými. Jednou z nich je aj prvé prešovské verejné piano, ktoré do podchodu pred vstupom na nádvorie Čierneho orla umiestnil Park kultúry a oddychu. Prešovčania a turisti majú po zimnej prestávke opäť k dispozícii verejný klavír. Okoloidúci si môžu na ňom zahrať alebo sa pri ňom zastaviť a vypočuť si umenie iných.

Foto
Verejný klavír bude v podchode voľne prístupný do polovice novembra / Mesto Prešov

Hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek skonštatoval, že táto aktivita sa minulý rok stretla s veľkým úspechom a pozitívnym ohlasom obyvateľov aj návštevníkov metropoly Šariša:

„Klavír je síce starší a vyžaduje si citlivý prístup, avšak zahrať si na ňom môžu amatérski hudobníci aj profesionáli. Cieľom tejto kultúrno-osvetovej iniciatívy je prispieť k rozvoju kultúry v Prešove a tiež priniesť kultúrne trendy, ktoré sú bežnou súčasťou moderných miest.“

Verejný klavír bude v podchode voľne prístupný pre každého do polovice novembra. Závisí to však nielen od počasia, ale aj od prístupu verejnosti. Samospráva preto vyzýva okoloidúcich aj hudobníkov, aby sa správali kultúrne k hudobnému nástroju aj jeho okoliu.

Komentáre