Prešovčania nad 65 rokov dostanú od samosprávy respirátor

PrešovKoronavírus

Telefonicky môžu požiadať o pomoc pri registrácii na očkovanie či testovanie.

Jednou z najviac ohrozených skupín sú seniori. Napriek tomu, že niektorí z nich sú zaočkovaní proti koronavírusu, mnohí na to ešte len čakajú. Mesto Prešov v záujme ochrana zdravia svojich občanov bezplatne rozdá dôchodcom nad 65 rokov respirátory typu FFP2. Týka sa to všetkých seniorov s trvalým pobytom v metropole Šariša.

„Už počas prvej vlny pandémie sme našim seniorom rozdávali látkové rúška. Chrániť zdravie našich občanov však chceme aj v čase, keď sa šíri britská mutácia koronavírusu, a preto sme sa rozhodli zabezpečiť seniorom respirátory. Tie im poslúžia v prípade, že budú musieť prísť do kontaktu s cudzími ľuďmi v rizikovom prostredí, napríklad v zdravotníckom zariadení pri návšteve lekára,“ skonštatovala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Samospráva má pripravených vyše 15-tisíc respirátorov FFP2 / Mesto Prešov

Ako uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, pracovníci mestského úradu pripravujú zoznamy obyvateľov, podľa ktorých budú zamestnanci Odboru služieb pre občanov doručovať seniorom respirátory do ich poštových schránok:

„Mesto Prešov má pripravených 15 330 respirátorov FFP2 bez výdychového ventila v hodnote takmer 7-tisíc eur, ktorých distribúcia sa začala v týchto dňoch. Všetkých seniorov žiadame, aby boli trpezliví a aby si v týchto dňoch nezabudli skontrolovať schránku. V záujme ochrany zdravia nebudeme seniorov pozývať na úrad a nebudú si môcť respirátor vyzdvihnúť osobne, aby sme predišli stretávaniu sa väčšieho počtu ľudí.“

Prešovská samospráva zároveň pomáha seniorom aj formou telefonického poradenstva či s registráciou na očkovanie, testovanie, ale aj pri sčítaní obyvateľstva. Zároveň zabezpečujú aj doručenie liekov, nákupov či potravinovú pomoc.

Komentáre