Prešovčania počas GivingTuesday pomáhajú rodinám v hmotnej núdzi

PrešovZaujímavosti

Tento rok sa uskutoční v utorok 1. decembra.

Aj metropola Šariša si počas takzvaného Darovacieho utorka alebo GivingTuesday pripomína sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Tento rok sa uskutoční v utorok 1. decembra. Pôvodne pochádza z Ameriky, kde pripadá tradične na deň po Dni vďakyvzdania.

„Jedinečným spôsobom spája rôzne skupiny ľudí, či už neziskové organizácie, občianske združenia, firmy, rodiny, aj jednotlivcov a povzbudzuje ich k prejavom štedrosti. Tento rok je naším cieľom urobiť krajšie a veselšie Vianoce prešovským rodinám, ktoré sa ocitli v hmotnej núdzi. Prešovčania sa do iniciatívy Dňa darovania aktívne zapájajú. Veľmi nás teší, že to nie je vždy len o jednom dni v roku, ale snažíme sa ľuďom v núdzi pomáhať celoročne,“ povedala pre Rádio Košice tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

Foto
Potravinové balíčky / Mesto Prešov

Ide najmä o darovanie trvanlivých potravín, z ktorých budú pripravené balíky a následne poputujú tým, ktorí to najviac potrebujú. Zapojiť sa do iniciatívy môže každý. Darovací utorok je okrem iného odpoveďou na nákupný ošiaľ počas Black Friday a Cyber Monday, známych už aj na Slovensku.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre