Prešovčania uspeli v SEHA Lige

PrešovŠport

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola A-skupiny SEHA ligy na domácej palubovke nad macedónskym tímom Eurofarm Pelister 32:28.

Oliver Rábek v súboji s obranou Pelisteru / foto Viktor Zamborský

SEHA liga, A-skupina, 6. kolo:

Tatran Prešov - Eurofarm Pelister 32:28 (16:14)

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna  – Rábek 7/2, Santos 4, Pacheco 7, Fech, Linhares 2, Rečičár 4, Kravčák, Michalka, Grzentič 1, Hernandez 4, Carapkin 3 - najviac gólov Pelisteru: Perič 10/3, Mandalinič 7/1, Gradžan 4, 7 m hody: 3/2 – 5/4, vylúčenia: 2:5.

Hádzanári Tatrana Prešov si na svoje konto pripísali druhé víťazstvo v tomto ročníku SEHA Gazprom ligy. V domácej hale zvíťazili nad severomacedónskym tímom Eurofarm Pelister o štyri góly 32:28 (16:14) a oplatili súperovi prehru z nevydareného súboja na jeho palubovke. Najlepšími strelcami v tíme Tatrana boli Pedro Pacheco a Oliver Rábek. Obaja zaznamenali sedem gólov. Prvý menovaný k tomu pridal 8 asistencií, druhý päť.

Po vyrovnanom úvode si v priebehu prvého polčasu vypracovali domáci hráči štvorgólový náskok, ktorý sa však hosťom podarilo do prestávky skresať na dva góly. Aj v úvode druhého polčasu si mierny náskok držal Tatran, no v 44. minúte Eurofarm vyrovnal na 22:22. Do vedenia sa ale hosťom nepodarilo dostať, naopak domáci si opäť vybudovali štvorgólový rozdiel. Ten napokon v závere aj uhájili a pripísali si do tabuľky ďalšie tri body.

Posledný duel skupinovej fázy SEHA Gazprom ligy čaká hráčov Tatrana vo štvrtok 15. apríla o 17:00 hod., keď opäť na domácej palubovke privítajú chorvátsky tím PPD Záhreb. Ešte predtým odohrajú zverenci trénera Slavka Golužu dva zápasy semifinálovej série Niké handball extraligy proti HK Košice. Oba zápasy východniarskeho derby sa odohrajú v Tatran handball aréne. Prvý v sobotu 10. apríla, druhý o dva dni neskôr v pondelok 12. apríla. Hrací čas je v oboch prípadoch stanovený na 18. hodinu.

Zdroj: Tatran Prešov