Prešovčanov čakajú zmeny v cestovnom poriadku MHD

PrešovKoronavírus

Tie súvisia s postupným uvoľňovaním opatrení.

Mimoriadna situácia, ktorá bola na Slovensku vyhlásená v súvislosti so šírením nákazy koronavírusu, si vyžiadala aj zmeny v cestovných poriadkoch mestskej hromadnej dopravy (MHD) vo viacerých mestách. Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) upravil cestový poriadok na prázdninový a následne sobotný režim. Po zlepšení epidemiologickej situácie na Slovensku, DPMP avizuje ďalšie zmeny.

„V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení, aktuálne zavedených na Slovensku, informuje DPMP cestujúcich o príprave zmien v cestovných poriadkoch MHD v Prešove. Pôjde o rozšírenie ponuky spojov jednotlivých liniek, a to približne na úroveň prázdninového cestovného poriadku. Ide o variant, ktorý je kombináciou bežne používaných typov cestovných poriadkov,“ informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Foto
K zmenám v cestovom poriadku by malo dôjsť od pondelka / Mesto Prešov

Autobusová doprava bude premávať v režime pracovný deň – prázdniny. Ako dodal Tomek, zároveň sa upravia trasy a odchody nočných spojov liniek N1 a N2, pričom linka N3 bola zrušená: „Predpokladaný termín zavedenia zmien v cestovných poriadkoch je od 4. mája. Do tohto termínu bude DPMP v maximálnej možnej miere nasadzovať na linky vozidlá s vyššou kapacitou.“ Prešovský dopravný podnik bude včas informovať verejnosť o konkrétnych úpravách v cestovnom poriadku.

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre