Prešovský kraj v tomto týždni očkuje v ôsmich mestách a piatich obciach

PrešovKoronavírus

Najnovšie prídu očkovacie tímy aj do Levoče a Spišskej Starej Vsi.

Foto
Najnovšie prídu očkovacie tímy Prešovského samosprávneho kraja (PSK) aj do Levoče a Spišskej Starej Vsi. Očkovať budú tiež vo väzniciach v Prešove a Sabinove. (Ilustračná fotografia) / FB Prešovský samosprávny kraj

V aktuálnom týždni otvorila krajská samospráva pre záujemcov o vakcínu proti koronavírusu 29 očkovacích termínov v ôsmich rôznych mestách a piatich obciach v Prešovskom kraji. Najnovšie prídu očkovacie tímy Prešovského samosprávneho kraja (PSK) aj do Levoče a Spišskej Starej Vsi. Očkovať budú tiež vo väzniciach v Prešove a Sabinove.

Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, počas pracovných dní od pondelka do piatka medzi 15:00 a 19:00 sa naďalej očkuje vakcínou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech v nákupných domoch OC Eperia Prešov a OC Max Poprad.

V tieto dni je v teréne aj mobilná očkovacia jednotka kraja, ktorá postupne navštevuje obce Beloveža, Hranovnica, Vernár, Slavkov a Tvarižnú. Okrem toho dnes so stovkou pripravených dávok vakcíny Janssen navštívila aj Zbor väzenskej a justičnej stráže vo väzniciach v Prešove a Sabinove.

Foto
Víkendový harmonogram očkovania má 13 termínov. Po oba dni sa bude možné očkovať v nákupných centrách Eperia Prešov, Max Poprad a Hypka Bardejov. (Ilustračná fotografia) / FB Prešovský samosprávny kraj

Kraj v tomto týždni okrem stabilných očkovacích miest umožní vakcináciu aj na nových miestach. Vo štvrtok 16. decembra v Mestskom kultúrnom stredisku v Spišskej Starej Vsi a v piatok a sobotu 17. a 18. decembra v školskom internáte Strednej odbornej školy pedagogickej v Levoči.

„Očkovacie tímy tu sú pripravené medzi 10:00 a 17:00 zaočkovať či preočkovať desiatky záujemcov vakcínou od Pfizer/BioNTech,“ doplnila Heilová.

Víkendový harmonogram očkovania má 13 termínov. Po oba dni sa bude možné očkovať v nákupných centrách Eperia Prešov, Max Poprad a Hypka Bardejov. V sobotu otvoria dve krajské veľkokapacitné centrá v prešovskej SOŠ technickej i popradskej SPŠ techniky a dizajnu.

V nedeľu bude popri prešovskom centre otvorené aj veľkokapacitné očkovacie centrum v sále Obchodnej akadémie v Humennom. V sobotu vyrazia očkovacie tímy PSK s vakcínou Comirnaty aj do Vranova nad Topľou, a to pred Mestskú športovú halu, ako aj do Svidníka, kde budú očkovať v kine Dukla.

Zdroj: SITA

Komentáre