Prešovská MHD zavádza nový cestovný poriadok. Cestujúcich čakajú viaceré zmeny

PrešovSpravodajstvo

Vyťažené linky budú premávať častejšie.

V metropole Šariša bude od zajtra (1.12.) platiť nový cestovný poriadok, ktorý prinesie viacero zmien. Cestujúcim bude slúžiť novovzniknutá zastávka Hobby park na Rusínskej ulici v smere do centra mesta. Zastávku na znamenie obsluhujú všetky linky prechádzajúce v tomto smere. Nová zastávka Priečne (na znamenie) vznikne aj v Teriakovciach, pričom obsluhovať ju bude školský spoj F.

Dopravný podnik mesta Prešov zároveň zriadi na linke 10 nové spoje s odchodom o 20.37 hod. v smere Sibírska - Hollého a o 20.59 hod. v smere Hollého – Sibírska. Linka 27 v smere na Terchovskú obslúži po novom aj zastávku Duklianska. Vyťažené spoje budú premávať častejšie. Na linkách 4,8 a 38 dochádza k zmene intervalu z 20 na 15 minút v pracovných prázdninových dňoch v čase od 8.00 do 16.00 hod. Na linkách budú premávať vždy nízkopodlažné trolejbusy.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Linka 15 bude jazdiť v pracovných dňoch medzi 5.00 a 19.00 hod. cez ulicu Obrancov mieru. Týka sa to všetkých spojov s výnimkou spoja o 7.27 hod. zo zastávky Za Kalváriou. Na linke 26 nastanú zmeny v odchodoch spojov počas celého dňa. Z dôvodu ukončenia uzávierky Ulice Štefánikova budú od 1. decembra linky 29, 32, 32A premávať po svojich základných trasách cez Ulicu Okružná a Štefánikova. Zároveň dochádza aj ďalším zmenám cestovného poriadku pri jednotlivých linkách do piatich minút od doterajších poriadkov.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre