Prešovská nemocnica eviduje nárast počtu pozitívnych vzoriek na koronavírus

PrešovKoronavírus

Noví nakazení sú v domácej karanténe.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove sa dnes zvýšil počet ľudí nakazených novým koronavírusom z ôsmich na trinásť pacientov. Všetci piati noví infikovaní ostali v domácej karanténe. Ako uviedla hovorkyňa prešovskej FNsP Renáta Cenková, v nemocnici sú momentálne hospitalizovaní šiesti pacienti, z toho naďalej traja s potvrdeným ochorením COVID-19. Ide o 54-ročnú pacientku, ktorá pracuje ako opatrovateľka v Rakúsku a pochádza zo Spišského Podhradia a dvojicu dôchodcov z Giraltoviec.

„Zdravotný stav ani jedného z pacientov si aktuálne nevyžaduje starostlivosť na Jednotke intenzívnej starostlivosti, ani umelú pľúcnu ventiláciu,“ povedala Cenková s tým, že traja hospitalizovaní pacienti čakajú na výsledky testov.

Foto
Mestská polícia pomáha s koordináciou pri vstupoch do prešovskej nemocnice / TASR

V domácej karanténe sú aktuálne desiati pacienti s ochorením COVID-19, z toho piati sú noví. Všetci prišli zo zahraničia, pričom ide o troch mladých pacientov, ktorí sa vrátili z Rakúska, dvaja z nich sú z Bardejova, jeden je z okresu Bardejov. Ako dodala Cenková, ďalší dvaja pacienti sú z obcí Miklušovce a Mirkovce v prešovskom okrese a nakazení sa vrátili z Talianska:

„U všetkých pacientov má ochorenie momentálne ľahký priebeh,“ doplnila Cenková. V domácej karanténe sú aj pacienti zo Svitu, Popradu, obce Dravce a dvojica súrodencov z Klenova. Títo pacienti sa vrátili z pobytu v zahraničí. Zamestnanci FNsP zatiaľ odobrali 220 vzoriek, z ktorých 188 bolo negatívnych. Prešovská nemocnica aktuálne čaká na výsledky devätnástich vzoriek.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre