Prešovská nemocnica má štyri nové pracoviská

PrešovSpravodajstvo

Prijala ďalších zamestnancov.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana v Prešove boli dnes otvorené štyri nové pracoviská, konkrétne oddelenie angiológie, oddelenie detskej psychiatrie, ambulancia detskej hematológie a imunoalergologická ambulancia.

„V období, keď v niektorých nemocniciach oddelenia zatvárajú, nám sa ich darí otvárať. Vysielame tým jasný signál pre celý región Prešovského kraja, pre všetky menšie nemocnice, ambulantný sektor a pacientov, že prešovská nemocnica bude pre nich aj naďalej oporou a že vo chvíľach, keď budú potrebovať pomôcť, poradiť, u nás nájdu tých správnych odborníkov,“ povedal riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník, ktorý zdôraznil, že majú aj desať nových zamestnancov:

„Boli to odbornosti, ktoré nám chýbali. V niektorých prípadoch odbornosti, ktoré sme chceli dať viac na výslnie, lebo to boli odbornosti také, ktoré sme nemali, ako napríklad detskú hematológiu. Imunoalergológiu sme tu nemali rádovo desať rokov. Detská psychiatria bola súčasťou veľkého oddelenia psychiatrie a angiológiu ako samostatné oddelenie sme tu tiež nemali roky dozadu. Čo sa týka financií, nebolo to nejak v zásade o veľkých peniazoch. Potrebovali sme dokúpiť nejaký nábytok, minimum prístrojov. Za tie všetky štyri oddelenia ani nemám zosumarizovanú nejakú sumu, ale bolo to naozaj možno pár tisíc, do 10-tisíc eur.“

Foto
Na detskom oddelení je po novom pediatrická hematológia / FNsP J. A. Reimana

Oddelenie detskej psychiatrie má 30 lôžok a bude poskytovať starostlivosť o deti predškolského a školského veku od 6 do 19 rokov. Zatiaľ je k dispozícii 6 lekárov, 16 zdravotných sestier, psychológovia a špeciálni pedagógovia.

Súčasťou angiologického oddelenia je podľa jeho primára Ľubomíra Špaka lôžková časť aj intervenčná sála na liečenie endovaskulárnych ochorení, pričom tam pracujú traja lekári a šesť zdravotných sestier:

„To, čo tu vnášame, je reorganizácia zdravotnej starostlivosti o pacienta s cievnym ochorením, ktorý bude komplexne riešený na jednom oddelení od ambulantnej zložky po výkon, hospitalizáciu a dispenzarizáciu.“

Na detskom oddelení je po novom pediatrická hematológia, ktorá by mohla podľa ambulantnej lekárky Jaroslavy Feketeovej mesačne ošetriť približne 400 detí. Imunoalergologická ambulancia spadá pod oddelenie vnútorného lekárstva a slúži dospelým pacientom.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre