Prešovská nemocnica zrušila antigénové testovanie pre verejnosť

PrešovKoronavírus

Leží tam o 10 menej COVID pacientov ako minulý týždeň.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove hlási pokles počtu hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Na jej oddeleniach momentálne leží 30 COVID pozitívnych osôb, čo je o 10 menej v porovnaní s uplynulým týždňom. Z tohto dôvodu 18. mája znížila počet lôžok určených pre pacientov s koronavírusom zo 154 na 120. COVID lôžka sú aktuálne obsadené na 25 percent.

Riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník potvrdil, že k dnešnému dňu je na COVID oddelení hospitalizovaných 22 pacientov, z toho 19 ľudí  je pozitívnych a 3 osoby majú podozrenie na toto ochorenie. Na tomto oddelení je o deväť pacientov menej ako minulý týždeň. Na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny ležia 2 pacienti napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Na COVID jednotke intenzívnej starostlivosti je hospitalizovaných 5 pozitívnych a 1 negatívna osoba. Lekári prepustili do domácej starostlivosti 1 pacienta.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Nemocnica od 24. mája ukončila činnosť antigénového mobilného odberového miesta na Sládkovičovej ulici. Ako vysvetlil Šarník, záujemcovia sa však môžu elektronicky objednať na PCR test:

„Vzhľadom na výrazný pokles záujmu sme zrušili antigénové testovanie pre verejnosť a poskytujeme testovanie iba formou PCR testov.“

Prešovská nemocnica pokračuje v očkovaní ľudí proti koronavírusu. Vakcináciu tam zatiaľ podstúpilo viac ako 40-tisíc osôb, pričom druhú dávku doposiaľ dostalo vyše 23-tisíc záujemcov.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre