Prešovská nemocnica zrušila reprofilizované lôžka na infekčnom oddelení

PrešovKoronavírus

Momentálne je v nej hospitalizovaných 15 pacientov s koronavírusom.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNSP) Jána Adama Reimana v Prešove leží 15 COVID pacientov, 53 percent z nich nie je zaočkovaných a ani jedna osoba nie je napojená na umelú pľúcnu ventiláciu. Kvôli pandémii je práceneschopných 5 zamestnancov nemocnice.

Riaditeľ FNLP Ľubomír Šarník potvrdil, že od uplynulého týždňa nevyžadujú od pacientov pred nástupom na plánovanú hospitalizáciu negatívny výsledok PCR testu. Zároveň sa to týka aj sprevádzajúcich osôb. Nemocnica zrušila reprofilizované lôžka na infekčnom oddelení. Pacienti s koronavírusom ležia na COVID lôžkach, ktoré majú vyčlenené jednotlivé oddelenia.

Foto
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove leží 15 COVID pacientov / FNSP

Od 1. septembra minulého roka, kedy prepukla tretia vlna pandémie, bolo vo FNSP v tejto súvislosti hospitalizovaných 2573 ľudí a 529 osôb podľahlo nákaze. Nemocnica v rovnakom období vo svojom vakcinačnom centre zaočkovala prvou dávkou vakcíny 6380 záujemcov. Celkovo aplikovala 23 740 tretích dávok. Vakcináciu absolvovalo aj 378 detí vo veku od 5 do 11 rokov a 1498 tínedžerov vo veku od 11 do 17 rokov. Prvú dávku vakcíny Novavax dostalo 129 ľudí. Vakcinačné centrum prešovskej nemocnice je od začiatku mája otvorené v piatky, avšak očkovanie detí od 5 do 11 rokov je kvôli nízkemu záujmu zrušené.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre