Prešovská radnica upravila úradné hodiny na mestskom úrade

PrešovKoronavírus

Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od pondelka 29. novembra otváracie hodiny pre verejnosť v klientskom centre, matrike, podateľni a pokladni.

Foto
V prešovskom radničnom klientskom centre a na matrike sa môžu v jednom okamihu zdržiavať maximálne štyri osoby, pričom pri vstupe bude počet klientov kontrolovať poverený pracovník / TASR

Radnica na svojej webovej stránke informovala, že utorok a štvrtok budú v klientskom centre a na matrike na Jarkovej ulici nestránkové dni, v pondelok budú úradné hodiny od 8.00. do 15.00 , v stredu do 15.00  a v piatok do 12.00 . „Počas stránkových dní, v čase od 12.00 do 13.00 , bude prebiehať pravidelná dezinfekcia priestorov,“ upozorňuje mesto.

V klientskom centre a na matrike sa môžu v jednom okamihu zdržiavať maximálne štyri osoby, pričom pri vstupe bude počet klientov kontrolovať poverený pracovník. „Všetkých občanov žiadame, aby pri vstupe do priestorov mestského úradu (MsÚ) pristúpili k panelu na meranie teploty a v prípade, že nameraná telesná teplota bude nižšia ako 37 stupňov Celzia, môžu si na dotykovom paneli označiť službu, vziať si lístok a počkať na vyzvanie k vybaveniu,“ dodáva samospráva s tým, že pre všetkých občanov naďalej platí povinnosť prekrytia dýchacích ciest respirátorom. Občanom však radnica odporúča, aby uprednostnili telefonickú a e-mailovú komunikáciu.

Dočasne sa upravujú aj otváracie hodiny podateľne na Hlavnej ulici a pokladne MsÚ na Jarkovej ulici. Od pondelka do štvrtka budú služby k dispozícii od 8.00 do 14.00 , v piatok len do 12.00 . Stavebný úrad bude dočasne k dispozícii iba pre objednaných klientov. „Tých pri vstupe do budovy oboznámi poverený pracovník o tom, v akej miestnosti prebehne stretnutie so zástupcom stavebného úradu. Ostatné priestory MsÚ dočasne nebudú k dispozícii pre verejnosť,“ uzatvára radnica.

Zdroj: TASR

Komentáre