Prešovskí hádzanári nestačili na Sporting Lisabon

PrešovŠport

Hádzanári Tatrana Prešov podľahli súperovi aj vo svojom druhom zápase Ligy majstrov mužov 2019/2020. So Sportingom CP Lisabon prehrali 24:32 (14:17).

Šarišania tak nezopakovali v Lisabone víťazstvo spred roka (30:28), a v C-skupine okupujú po dvoch dueloch predposlednú piatu priečku. Minulý týždeň nestačili zverenci Slavka Golužu na španielsky Bidasoa Irun (23:25). Najbližšie sa slovenský šampión predstaví v Lige majstrov na palubovke fínskeho outsidera skupiny Cocks Riihimäki. Duel je naplánovaný na 25. septembra.

Foto
Tatran Prešov / TASR

Výsledky - Liga majstrov mužov 2019/2020 - skupinová fáza - C-skupina - 2. kolo - sobota:
Bidasoa Irun (Šp.) - Cocks (Fín.) 34:19 (17:11)
Sporting CP Lisabon (Portug.) - Tatran Prešov (SR) 32:24 (17:14)
Najviac gólov za Sporting: Marzo 5

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič – Rábek 4, Djerič, Lapajne 1, D. Krok, Muňoz Cabezón 5, L. Urban 6, Hozman, Vučko 1, M. Straňovský 2, Grzentič 1, Carapkin 3, Afanou-Gatine 1

pok. hody: 3/2 - 1/1, vylúčení: 1 - 3, rozhodovali: Gusko a Repkin (obaja Biel.), 1868 divákov

Priebeh: 0:1, 1:3, 4:6, 7:6, 8:8, 11:9, 11:11, 13:12, 15:13, 18:14, 22:15, 25:17, 26.20, 29:21, 29:23.

Slavko Goluža (tréner Tatrana Prešov): „Náš problém v tomto zápase bol v obrane. Nemôžeme vyhrať zápas, ak 60 minút neurobíme žiadny faul. Od začiatku sme neboli v kontakte, ako sme si na porade hovorili. Útok bol v prvom polčase v poriadku. Na konci polčasu sme mali šancu znížiť na rozdiel gólu, no inkasovali sme. Na začiatku druhého polčasu, pri hre v oslabení, sme urobili dve chyby, čo súper využil na päťgólový náskok a to bol pre nás prakticky koniec zápasu."