Prešovskí krajskí poslanci zasadnú prvýkrát v tomto roku

PrešovSpravodajstvo

Spoločne prerokujú 31 bodov.

Poslancov Prešovského samosprávneho kraja (PSK) čaká prvé zasadnutie zastupiteľstva v tomto kalendárnom roku. Spoločne prerokujú 31 bodov vrátane úpravy rozpočtu či schválenia finančného príspevku vo výške takmer 95-tisíc eur pre päť subjektov, ktoré vykonávajú opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.

Zastupiteľstvo PSK rozhodne aj o vstupe župy do viacerých projektov. Zároveň budú diskutovať o dobudovaní cykloinfraštruktúry Poloniny trail, 1. etapa úsek Snina za 1,5 milióna eur. Ďalším bodom programu je aj poskytnutie účelovej dotácie humenskej radnici v rámci Mesta kultúry 2024 vo výške 25-tisíc eur na vybudovanie nového kultúrno-komunitného centra.

Foto
Poslancov PSK čaká prvé rokovanie v tomto roku (Ilustračná fotografia) / facebook.com/presovskykraj

Prešovskí krajskí poslanci budú schvaľovať aj predloženie žiadosti o poskytnutie príspevku v rámci výzvy Fondu na podporu športu za účelom výstavby novej telocvične Strednej zdravotníckej školy v Poprade. Tiež budú rokovať aj o vybudovaní a rekonštrukcii cykloinfraštruktúry na vybraných úsekoch v okrese Prešov, konkrétne vo Veľkom Šariši v rámci programu Plán obnovy a odolnosti. Súčasťou programu bude aj odobrenie prijatia úveru prostredníctvom Environmentálneho fondu na odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd z objektu Strednej odbornej školy lesníckej v Bijacovciach vrátane pripravovaného zariadenia sociálnych služieb za vyše 730-tisíc eur.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre