Prešovskí mestskí policajti pravidelne kontrolujú športoviská a reštauračné zariadenia

PrešovKoronavírus

Pitie alkoholických nápojov na verejnosti je zakázané.

Mestská polícia v Prešove zvýšila počet kontrol športovísk a reštauračných zariadení, ktoré ponúkajú predaj nápojov cez okienko. Prešovčania opakovane nahlasujú porušovanie nariadenia týkajúceho sa povinného nosenia rúšok na verejnosti, pričom sa sťažujú predovšetkým na športovcov. Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, z tohto dôvodu mestskí policajti preverili situáciu na cyklochodníkoch a na exteriérových športoviskách na Sídlisku III a na sídlisku Šváby:

„Potvrdilo sa, že športovci sú disciplinovaní a nosia rúško dokonca aj tam, kde ho mať nemusia. Z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vo veci prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport totiž vyplýva, že športovci aktívne vykonávajúci športovú činnosť vo vonkajších športoviskách nie sú povinní pri výkone športovej aktivity mať prekryté horné dýchacie cesty. Teda cyklista či bežec nemusí mať rúško, ak dodržuje všetky pravidlá. To isté platí aj pri iných športoch, kde nedochádza ku kontaktom.“

Foto
Kontrola v uliciach / Mesto Prešov

Policajti zrealizovali aj kontroly reštauračných zariadení, ktoré ponúkajú predaj nápojov cez okienko. Zákazníci si zakúpené nápoje berú so sebou a vypijú ich na verejných priestranstvách. „V prípade požívania alkoholických nápojov na verejnosti však ide o priestupok, za ktorý môže byť uložená sankcia. Mestskí policajti odhalili v uplynulých dňoch desiatky takýchto prípadov, vzhľadom na zmeny súvisiace s postupným uvoľňovaním opatrení ich však riešili iba napomenutím,“ uzavrel Tomek.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre