Prešovskí mestskí poslanci budú rokovať aj o finančnej výpomoci od štátu

PrešovSpravodajstvo

Súčasťou programu je aj rozdelenie dotácií pre kultúrnu a sociálnu oblasť či zmena rozpočtu.

V budove Mestského úradu v Prešove sa za prísnych epidemiologických opatrení uskutoční 16. rokovanie zastupiteľstva. Poslanci sa budú okrem iného zaoberať aj finančnou výpomocou od štátu vo výške viac ako 2,2 milióna eur v súvislosti s koronakrízou. Súčasťou programu je aj rozdelenie dotácií pre kultúrnu a sociálnu oblasť či zmena rozpočtu.

Mestské zastupiteľstvo bude diskutovať aj o finančnej korekcii vo výške piatich percent, teda viac ako 375-tisíc eur, ktorá by mala byť uplatnená na proces verejného obstarávania v rámci projektu modernizácie vozového parku trolejbusov v Prešove. Dopravný podnik mesta Prešov vyzvalo rezort dopravy a výstavby k vráteniu príspevku v uvedenej výške.

Foto
Ilustračná fotografia / facebook.com/msupresov

Ďalším z bodov programu je aj nákup zberového vozidla na kuchynský odpad za približne 200-tisíc eur bez DPH pre Technické služby mesta Prešov. Pôvodná výška dotácií pre kultúrnu a sociálnu oblasť sa znížila o polovicu. Samospráva pre kultúru vyčlenila 25-tisíc eur a pre sociálnu oblasť vyše 17-tisíc eur, pričom kritériá v oboch oblastiach splnilo po 30 žiadostí.

Poslanci sa budú venovať aj vyhodnoteniu plnenia programu rozvoja mesta Prešov na roky 2015 – 2020 a predĺžením jeho platnosti. Zároveň budú riešiť aj petíciu za zmenu regulatívu funkčného využívania územia v lokalite ulíc Bulharská – Pražská – Pod Kamennou baňou v územnom pláne mesta Prešov a za výškové zónovanie v dotknutej lokalite povolené na maximálne tri nadzemné podlažia.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre