Prešovskí mestskí poslanci sa zhodli na počte volebných obvodov

PrešovVoľby 2022

Rokovali aj o zmenách územného plánu.

Poslanci prešovského mestského zastupiteľstva dnes rokujú na 37. zasadnutí, ktoré pozostáva z 29 bodov a doposiaľ prerokovali 7 z nich. Primátorka Prešova Andrea Turčanová uviedla, že jedným bolo aj schvaľovanie zmien územného plánu:

„Mestské zastupiteľstvo mesta Prešov schvaľuje zmeny a doplnky územného plánu mesta Prešov, a to v textovej a grafickej časti, hlavný riešiteľ Ing. arch. Jozef Kužma. Za hlasovalo 8, proti bol 1, zdržalo sa 7, nehlasovalo 8, takže tento návrh neprešiel. O všeobecne záväznom nariadení nehlasujeme, myslím, že občania sa nám poďakujú.“

Foto
Poslanci prešovského mestského zastupiteľstva dnes rokujú na 37. zasadnutí (Ilustračná fotografia) / TASR

Súčasťou rokovania bol aj počet poslancov a volebných obvodov pre nadchádzajúce obdobie. Z viac ako 20 variantov poslanci zvolili ten súčasný.

„Ja som za 31 poslancov a 7 doterajších volebných obvodov. Je to overený a osvedčený systém a myslím si, že preskupovanie našej práce a práce našich nasledovníkov by nebolo správne. Poviem to aj na príklade Solivaru napriek tomu, že zazneli dva pozmeňovacie návrhy, tak my kopírujeme pôvodný kataster tak, ako je to aj v registri ministerstva vnútra. Takže nevidím dôvod žiadneho delenia,“ skonštatoval poslanec Peter Krajňák.

Zastupiteľstvo odobrilo aj bod o zmene dočasného parkovania na vymedzených miestach v meste. Poslancov čaká schvaľovanie finančnej podpory mesta pre cyklistický velodróm, prerokovanie petície za odstránenie Pamätníka osloboditeľov či bod o príspevku na smart riešenia v maximálnej výške 200-tisíc eur.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre