Prešovský cyklomaratón ponúkne dva okruhy. 42-kilometrový maratónsky a 15-kilometrový mestský

PrešovSpravodajstvo

Organizátori chcú podujatím upozorniť na rastúci počet dopravných nehôd, pri ktorých dochádza k zraneniu cyklistov.

Foto
Štart 42-kilometrového maratónskeho okruhu bude 28. augusta pred budovou Mestského úradu v Prešove o 13:30. Trať povedie cez Gregorovce, Uzovce, Sabinov, Ražňany, Veľký Šariš s cieľom v Jazdeckom areáli na Sídlisku III v Prešove / FB Cyklomaratón Prešov

Priaznivci rekreačnej cyklistiky sa už môžu prihlásiť na v poradí 7. ročník Prešovského cyklomaratónu. Cyklistické podujatie sa uskutoční v sobotu 28. augusta. Na účastníkov čakajú dva pripravené okruhy – 42-kilometrový maratónsky a 15-kilometrový mestský.

„V súvislosti s rastúcim počtom dopravných nehôd, pri ktorých dochádza k zraneniu cyklistov, sa tento ročník podujatia bude niesť pod heslom Vodiči, na ceste nie ste sami. Chceme takto vodičov upozorniť, že účastníkmi cestnej premávky sú aj cyklisti,“ informoval René Polačok z organizujúceho občianskeho združenia (OZ) Cyklomaratón Prešov.

Štart 42-kilometrového maratónskeho okruhu bude pred budovou Mestského úradu v Prešove o 13:30. Trať povedie cez Gregorovce, Uzovce, Sabinov, Ražňany, Veľký Šariš s cieľom v Jazdeckom areáli na Sídlisku III v Prešove.

Druhý 15-kilometrový okruh povedie z konečnej zastávky Sídliska III a cez ulice Prostějovská, Volgogradská. Clementisova, Obrancov mieru okolo zimného štadióna na kruhový objazd na Košickej ulici a bude pokračovať cez Sídlisko Šváby, ulicu Arm. gen. Svobodu, Čierny most, Hlavnú ulicu a okolo futbalového štadiónu takisto s cieľom v Jazdeckom areáli. Štart tohto okruhu je naplánovaný na 14:15. Maratónskeho okruhu sa môžu zúčastniť cyklisti od 15 rokov, mestského okruhu starší ako 12 rokov.

Foto
Registrovať na vybraný okruh sa môžu záujemcovia do stredy 25. augusta na webovej adrese www.cyklopresov.com / FB Cyklomaratón Prešov

Registrovať na vybraný okruh sa môžu záujemcovia do stredy 25. augusta na webovej adrese www.cyklopresov.com. Následne je možná registrácia aj deň pred samotným podujatím v centre mesta. V cene uhradeného štartovného je občerstvenie po dojazde do cieľa.

„Prvých 200 zaregistrovaných účastníkov do 10. augusta dostane aj tričko, zľavový kupón a pamätnú medailu,“ doplnil Polačok. Organizátori tradične v závere vyhlásia nielen najrýchlejšieho pretekára, ale aj toho najstaršieho a najvzdialenejšieho.

Všetci účastníci sú povinní riadiť sa pokynmi organizátorov, polície a rešpektovať pravidlá premávky na cestných komunikáciách. Každý účastník musí mať počas cyklistického podujatia na hlave ochrannú prilbu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu organizátori nepripravujú žiadne sprievodné podujatia.

„Presné podmienky účasti budú spresnené podľa aktuálnej situácie pár dní pred samotnou akciou,“ skonštatoval Polačok. Organizátorom podujatia je OZ Cyklomaratón Prešov v spolupráci s OZ Legendary Bike club.

Zdroj: SITA

Komentáre