Prešovský dopravný podnik zaviedol novinku, ktorá uľahčuje nájdenie stratených predmetov v MHD

PrešovSpravodajstvo

Zoznam vecí je pravidelne aktualizovaný.

Aj vodiči Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) takmer denne nájdu v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy (DPMP) stratené a zabudnuté peňaženky, tašky či elektroniku. Po skončení služby ich odovzdávajú na dopravnom dispečingu, kde ich službukonajúci dispečer skontroluje a zapíše do evidencie. V prípade, ak si cestujúci uvedomí, že niečo stratil a včas kontaktuje zamestnancov DPMP, nálezy sú väčšinou odovzdané v deň straty ich pôvodným majiteľom. Dispečer upovedomí vodiča a naviguje cestujúceho, kedy a akou trasou pôjde dané vozidlo späť a stratenú vec mu odovzdá vodič na linke.

„V zmysle Prepravného poriadku MHD v Prešove je Dopravný podnik povinný zhromažďovať nájdené veci po dobu dvanástich mesiacov. Ak sa ani po takom čase k nálezom nik neprihlási, tieto nálezy sú zlikvidované,“ povedal Juraj Handzuš z Dopravnej prevádzky DPMP.

Foto
Vodiči DPMP takmer denne nájdu stratené a zabudnuté veci / Mesto Prešov

Prešovský dopravný podnik však chce zvýšiť pravdepodobnosť odovzdania nájdených vecí pôvodnému majiteľovi. Handzuš zdôraznil, že na webovej stránke DPMP pribudla záložka Straty a nálezy, ktorá sa nachádza v hornej lište Predpisy a tarifa:

„V tejto záložke je po vzore iných dopravných podnikov uvedený zoznam nájdených vecí v rozsahu dátum nálezu, evidenčné číslo nálezu, opis nálezu a poznámka. Zoznam bude v pravidelných intervaloch aktualizovaný a cestujúci si tak môže overiť, či sa jeho veci nenašli práve v našich vozidlách.“

Komentáre