Prešovský futbalový štadión bude stáť 21 miliónov eur

PrešovSpravodajstvo

Výstavba sa zrealizuje v dvoch etapách.

Verejné obstarávanie na výstavbu futbalového štadióna v Prešove je ukončené. Projekt bude rozdelený na dve etapy. Prvá okrem iného zastreší realizáciu hlavnej tribúny, hracej plochy i stožiarov osvetlenia. Jej cena je stanovená na viac ako 16 miliónov eur a má byť hotová do 12 mesiacov od prebratia staveniska. V druhej etape dôjde k dokončeniu tribún, úpravy parkoviska i oporného múra. To všetko bude stáť takmer päť miliónov eur a práce potrvajú pol roka.

„V prípade uzavretia oboch zmlúv by štadión mala postaviť spoločnosť AVA-stav s.r.o., ktorá sa stala víťazom oboch častí verejného obstarávania,“ uviedla hovorkyňa mesta Terézia Rácová.

Foto
Výstavba bude stáť 21 miliónov eur / Mesto Prešov

Pritom tá istá spoločnosť sa v minulosti už o realizáciu projektu neúspešne uchádzala. O schválení oboch zmlúv i o následnom financovaní prvej etapy budú ešte rokovať mestskí i krajskí poslanci.

„Následne spoločnosť Futbal Tatran Aréna bude môcť podpísať zmluvu z víťazom verejného obstarávania. Zmluva na prvú etapu však nadobudne účinnosť až po posúdení a doručení stanoviska Protimonopolného úradu k ad hoc štátnej pomoci,“ dodala hovorkyňa.

Štadión bude spĺňať podmienky UEFA tretej kategórie a kapacita dosiahne takmer 6500 miest. Hlavná tribúna bude mať štyri nadzemné i jedno podzemné podlažie. Zvyšok prešovského stánku dotvorí jednopodlažné hľadisko.

Komentáre