Prešovský kraj budú s Poľskom spájať nové vlakové spojenia

PrešovSpravodajstvo

Sezónne vlaky budú premávať až do 1. septembra.

Počas leta pribudnú v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK) dve cezhraničné vlakové spojenia, ktoré budú spájať prešovskú župu s Poľskom. Vlaky budú premávať na trase Poprad – Muszyna a Medzilaborce – Sanok. Cezhraničné železničné spojenie Medzilaborce – Lupków – Sanok a aj takmer po deviatich rokoch obnovené spojenie na trati Poprad – Stará Ľubovňa – Plaveč – Muszyna budú uvedené do prevádzky počas víkendu 29. až 30. júna. Tieto sezónne vlaky budú premávať až do 1. septembra.

Dovolenkový vlak na trase Medzilaborce – Lupków – Sanok je v Poľskú nazývaný ako Vojak Švejk. Cestujúcich bude počas prázdninových víkendov viesť  dvakrát denne v sobotu a raz v nedeľu, pričom popoludňajší spoj bude bez prestupu pokračovať až do Rzeszówa.

Foto
Cestujúci budú mať k dispozícii aj cezhraničné železničné spojenie Medzilaborce – Lupków – Sanok  / TASR

„Slovensko-poľské pohraničie má čo ponúknuť. Preto som rád, že železničné spojenie do turisticky atraktívneho poľského regiónu Bieszczady sa po roku znovu obnoví. Slovenskí turisti tak môžu navštíviť najväčší skanzen v Poľsku, Poliaci zas u nás môžu obdivovať región Andyho Warhola. Chceme spájať regióny a rozvíjať prihraničný turizmus a toto je najlepší spôsob, ako to podchytiť,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Počas letných víkendov bude dvakrát denne premávať aj vlakové spojenie Poprad – Muszyna, ktoré bude zastavovať aj v Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínci, Starej Ľubovni a v Plavči. Na železničnej stanici v Starej Ľubovni bude zároveň zabezpečené aj prípojné spojenie autobusov mestskej hromadnej dopravy. Turisti sa budú môcť vyviezť až k Ľubovnianskemu hradu. Cestujúci sa budú môcť z Muszyny odviesť do Krakova či Jasla.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre