Prešovský kraj navštevuje čoraz viac turistov

PrešovSpravodajstvo

Najviac navštevovaným regiónom počas leta bol okres Poprad.

Prešovský kraj počas letných mesiacov navštívilo viac turistov ako minulý rok. Počet návštevníkov ubytovacích zariadení medziročne vzrástol o 21 percent. Vlani v lete ubytovacie zariadenia v Prešovskom kraji navštívilo takmer 219-tisíc turistov, tento rok ich bolo viac ako 264- tisíc. Zároveň vzrástol aj počet zahraničných návštevníkov, a to o 11,6 percent. Prešovský kraj zaznamenal aj nárast počet prenocovaní všetkých návštevníkov, ktorý sa zvýšil o takmer 18 percent, pričom jeden turista ostal v kraji v priemere tri a pol noci.

Hlavnou aktivitou Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska v lete 2019 bola opäť súťaž Legendarium, ktorá prilákala rekordný počet účastníkov. Záujemcovia na 54 výdajných miestach zbierali nálepky legiend kraja, medzi ktoré patrili múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, akvaparky či športoviská. „Sme veľmi radi, že letná kampaň Legendarium oslovila niekoľko tisíc detí, medzi ktorými sa našli i viacerí dospelí, ktorí spoločne s nimi zbierali nálepky. Už teraz sa majú mladí cestovatelia v budúcom roku na čo tešiť. V Legendariu pribudnú nové lokality a obmení sa aj spôsob súťaženia,“ uviedla marketingová manažérka KOCR Severovýchod Slovenska Jana Andraščíková.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Najviac navštevovaným regiónom v Prešovskom kraji počas leta bol okres Poprad, pričom do regiónu prišlo vyše 172-tisíc návštevníkov ubytovacích zariadení. Medziročne ide o nárast o takmer 22 percent. „Tieto ukazovatele súvisia do značnej miery s komplexnou infraštruktúrou v jednotlivých regiónoch. Vysoký potenciál vidíme napríklad aj v okrese Medzilaborce. Množstvo ľudí tam zavíta na jednodňovú turistiku obdivovať prírodné krásy, ktoré región ponúka, ale i konkrétne miesta, ako napríklad Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, rusínsky miniskanzen alebo Monastyr v Krásnom Brode. Myslíme si, že región môže udržať návštevníkov v kraji aj viac ako jeden deň. Už teraz pracujeme na projekte nového turistického autobusového spojenia, ktoré by nadväzovalo na sezónnu vlakovú linku Medzilaborce – Lupkow,“ povedal výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre