Prešovský mestský úrad bude dočasne fungovať v upravenom režime

PrešovKoronavírus

Dôvodom je nepriaznivý vývoj epidemiologickej situácie.

Na vyhlásenie núdzového stavu a zákazu vychádzania reaguje aj metropola Šariša, ktorá od 29. novembra upravuje otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni. Pondelky, stredy a piatky bude k dispozícii klientske centrum a matrika od 8.00 do 12.00 hod., pondelok aj od 13.00 do 15.00 hod. a v stredu aj od 13.00 do 16.00 hod., pričom utorky a štvrtky sú nestránkové dni. Počas stránkových dní od 12.00 do 13.00 hod. sa budú dezinfikovať priestory.

„V priestoroch klientskeho centra a matriky sa môžu v jednom okamihu zdržiavať maximálne štyri osoby, pričom pri vstupe bude počet klientov kontrolovať poverený pracovník. Všetkých občanov žiadame, aby pri vstupe do priestorov mestského úradu pristúpili k panelu na meranie teploty a v prípade, že nameraná telesná teplota bude nižšia ako 37 stupňov Celzia, môžu si na dotykovom paneli označiť službu, vziať si lístok a počkať na vyzvanie k vybaveniu,“ povedal hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Foto
Občania by mali uprednostniť telefonickú a mailovú komunikáciu / TASR

Občania musia mať počas návštevy mestského úradu prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFFP2. Samospráva ich však vyzýva k tomu, aby uprednostnili telefonickú a mailovú komunikáciu.

Tomek doplnil, že podateľňa a pokladňa mestského úradu budú dočasne otvorené každý pracovný deň od 8.00 do 14.00 hod., okrem piatku, kedy budú k dispozícii od 8.00 do 12.00 hod.:

Stavebný úrad bude od 29. novembra dočasne k dispozícii iba pre objednaných klientov, ktorí budú pri vstupe do budovy z Jarkovej ulice č. 24 oboznámení povereným pracovníkom o tom, v akej miestnosti prebehne stretnutie so zástupcom stavebného úradu. Ostatné priestory mestského úradu od 29. novembra dočasne nebudú k dispozícii pre verejnosť.“

 

Komentáre