Prešovský trojičný jarmok prinesie prezentáciu remesiel aj rôzne atrakcie

PrešovZaujímavosti

Novinkou je, že potrvá celý týždeň.

Metropola Šariša tento týždeň ožije tradičným trojičným jarmokom. Hlavná ulica v Prešove bude patriť prezentácii ľudovej kultúry, remesiel, atrakciám aj rôznym jedlám a nápojom. Novinkou je, že potrvá celý týždeň, konkrétne od 5. do 10. júna a okrem iného denne ponúkne kultúrny program.

Prešovský trojičný jarmok sa v metropole Šariša uskutoční už po 22. raz. Ide o jedno z významných mestských podujatí, ktoré s obľubou navštevujú miestni obyvatelia aj turisti. Jarmok bol pravidelne súčasťou najväčších mestských slávností – Dní mesta Prešov, no tento rok vynikne ako samostatné podujatie s kultúrnym programom každý večer,“ povedala hovorkyňa mesta Prešov Terézia Rácová.

Foto
Hlavná ulica sa premení na prezentáciu ľudovej kultúry či remesiel / TASR

Návštevníci sa môžu tešiť na gastro stánky s tradičnými slovenskými jedlami aj gurmánskymi novinkami, tiež na pestrý tovar z tradičnej ľudovej kultúry a remeselné výrobky. Rácová doplnila, že jarmoku sa zúčastnia aj košikári, rezbári, kováči a hrnčiari:

„O zábavu sa postarajú kapely Hrdza, Basawell, Dynamix, Duchoňovci, Ďusi band, legendárny Ander z Košíc s kapelou Koňare a mnohí ďalší. Predstavia sa taktiež prešovské folklórne súbory FS Šarišan, DSF Šarišanček, FS Dúbrava, DFS Dúbravienka, FS Šariš a prídu aj choduliari, šermiari či sokoliari. Pre najmenších budú pripravené detské atrakcie. V sobotu 10. júna sa budú môcť návštevníci jarmoku previezť mestom konským povozom.“

Komentáre