Prešovský župan aj poslanci zložili sľuby

PrešovArchívVoľby 2022

Okrem iného rokovali o voľbách podpredsedov a členov jednotlivých komisií.

Staronový predseda Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský spoločne s poslancami zastupiteľstva dnes v historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove zložili sľub a ujali sa tak svojich funkcií.

„Sľubujem na svoju česť a svedomie, že budem riadne plniť svoje povinnosti, ochraňovať záujmy samosprávneho kraja, dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky, ústavný zákon, zákony a ostatné všeobecne záväzné právne predpisy a pri výkone svojej funkcie predsedu ich budem uplatňovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia,“ vyhlásil Majerský, pre ktorého ide o druhé volebné obdobie.

Foto
Nové zastupiteľstvo tvorí 65 poslancov / facebook.com/presovskykraj

Prešovský župan si je vedomý, že najväčším problémom PSK sú cesty, preto plánuje vyčleniť čo najviac finančných prostriedkov na budovanie dobrej infraštruktúry. Začali komunikovať aj s investormi, ktorí podľa jeho slov postupne prichádzajú. V prvom rade však vyzval na spoluprácu všetky poslanecké kluby:

„Všetci do jedného, budem tvrdiť, že chceme lepší kraj, chceme lepšie mestá, chceme lepšie obce, lepšie školy, domovy sociálnych služieb a lepšie cesty, lepšie kultúrne inštitúcie. Zabudnime možno aj na sváry v predvolebnom boji. Stavajme na tom, čo nás môže v danej chvíli spájať.“

Nový poslanecký zbor tvorí 65 poslancov, čo je o troch viac ako v predchádzajúcom období. Svoj post obhájilo 39 z nich. Bude v ňom 8 žien a väčšinu tvoria nezávislí kandidáti. Nové krajské zastupiteľstvo dnes začalo aj pracovať, a to rokovaním o voľbách podpredsedov a členov jednotlivých komisií.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre