Prešovu sa aj napriek koronakríze podarilo ukončiť viaceré projekty

PrešovSpravodajstvo

Jedným z najdôležitejších bola rekonštrukcia zimného štadióna.

Mesto Prešov v roku 2020 zrealizovalo viaceré investície. Ako zdôraznil hovorca radnice Vladimír Tomek, stavebné práce záviseli od toho, či firmy budú môcť v čase koronakrízy vykonávať svoju činnosť. Z tohto dôvodu meškali dodávky viacerých materiálov.

Jedným z dôležitých projektov bola rekonštrukcia zimného štadióna, ktorá stála takmer päť miliónov eur bez štátnej dotácie.

„V druhej polovici roka sa podarilo práce úspešne ukončiť. V modernizácii plánujeme pokračovať aj v roku 2021. Máme zámer zrealizovať reprofiláciu hľadiska, opravu priestorov severnej časti a osadiť nové sedačky, na ktoré prispel vo forme dotácie aj Prešovský samosprávny kraj,“ skonštatovala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Cyklochodník Mlynský náhon / Mesto Prešov

Samospráve sa podarilo z vlastných zdrojov zmodernizovať budovu Materskej školy (MŠ) na Bajkalskej ulici za viac ako 245-tisíc eur. Tiež ukončila karanténnu stanicu pre zvieratá za takmer 235-tisíc eur či rekonštrukciu vstupnej haly budovy Prešovského velodrómu, ktorá stála približne 168-tisíc eur, pričom 50-tisíc eur tvoril nenávratný finančný príspevok.

Tomek uviedol, že v meste pribudlo 215 parkovacích miest na uliciach Antona Prídavku, Mirka Nešpora, Marka Čulena, 17. novembra, Pod Hrádkom a na Lesníckej ulici:

„V tomto roku sme v meste zrealizovali aj rekonštrukciu cestnej svetelnej signalizácie so zabudovaním prvkov na preferenciu MHD, vysadili 315 nových stromov a opravili detské ihriská. Začali sme prípravu projektu revitalizácie Záhrady umenia a Kmeťovho stromoradia a rovnako sme začali prípravu súťaže návrhov na multifunkčný športový areál v lokalite Pod Kalváriou.“

Metropola Šariša z externých zdrojov v rámci prvej etapy zrekonštruovala MŠ na Bratislavskej ulici za takmer 940-tisíc eur, z toho vlastné zdroje boli takmer 45-tisíc eur. Modernizácia budovy mestského úradu na Jarkovej ulici bola vyčíslená na 1,2 milióna eur, pričom mesto prispelo sumou viac ako 60-tisíc eur.

Revitalizácie troch vnútroblokov na uliciach Marka Čulena, 17. novembra a na uliciach Hviezdoslavova – Štefánikova stáli z externých zdrojov vyše 530-tisíc eur a samospráva sa na týchto projektoch podieľala sumou vyše 44-tisíc eur. V Prešove pribudol aj cyklochodník Mlynský náhon za približne 100-tisíc eur z eurofondov a mesto dalo takmer 12-tisíc eur z vlastných zdrojov.

 

Zdroj: TASR


 

Komentáre