Prestup do Lechu Poznaň považuje Šatka za posun: Budem sa môcť niečo naučiť a ďalej zlepšovať

EurópaŠport

Za slovenského futbalového reprezentanta Ľubomíra Šatku zaplatil sedemnásobný poľský šampión výstupnú klauzulu vo výške 750-tisíc eur.

Mladý stopér Šatka podpísal pred niekoľkými dňami zmluvu so zástupcom poľskej Ekstraklasy Lechom Poznaň, kde sa sťahuje z Dunajskej Stredy. Jeho výkony v drese minulosezónneho fortunaligového vicemajstra pozorovali zástupcovia Lechu dlhší čas. „Sledovali ma dlhšie. Už v zime, keď sme boli na sústredení v Turecku, bol tam aj Lech Poznaň a hrali sme proti sebe v prípravnom zápase. Už vtedy boli nejaké šumy, že ma sledujú. Niekoľko týždňov pred skončením minulej sezóny sa prostredníctvom môjho agenta rozbehli prvé rokovania. Predstavitelia Lechu boli ochotní zaplatiť moju výstupnú klauzulu a Dunajská Streda ma tak musela uvoľniť," uviedol Šatka, ktorý sa bude novému zamestnávateľovi hlásiť až 19. júla.

Foto
Ľubomír Šatka / TASR

Ešte pred odchodom stihne nastúpiť za FC DAC 1904 Dunajská Streda v prvom predkole Európskej ligy 2019/2020, zhodou okolností proti poľskému celku Cracovia Krakov. „Tento dvojzápas mi načrtne, čo ma v Poľsku čaká. Pre mňa by bolo fantastické rozlúčiť sa postupom. Momentálne je to jediné, na čo sa koncentrujem. Z Dunajskej Stredy sa mi nebude odchádzať ľahko," doplnil 23-ročný obranca.

Rodák z Ilavy vníma podpis štvorročnej zmluvy s účastníkom Ekstraklasy ako krok vpred. „Poľská liga je atraktívnejšia. Celkovo chodieva na futbal viac ľudí. Hrá sa na skvelých štadiónoch. Myslím si, že je to náročnejšia liga ako na Slovensku. Budú to ťažšie súboje, ale vďaka tomu sa budem môcť niečo naučiť a ďalej zlepšovať. Vnímam to preto ako posun dopredu. Dúfam, že sa presadím do základnej zostavy a verím, že po minulej sezóne, keď neboli dobré výsledky, sa nám bude dariť a ľudia si vo veľkom počte nájdu cestu na náš štadión," zaželal si. Uplynulá sezóna nebola pre Poznaň veľmi úspešná. Lech sa umiestnil na ôsmej priečke, čo zapríčinilo prestavbu kádra. Medzi viacerými dlhoročnými oporami, ktoré sa z klubu porúčali, je aj Matúš Putnocký. Slovenský brankár sa medzičasom dohodol na spolupráci so Slaskom Vroclav.

Šatkovou „dvojičkou“ v obrane DAC bol Tomáš Huk. Aj tento 24-ročný Košičan sa z Dunajskej Stredy premiestňuje do Poľska. Zahrá si však za iný tím - upísal sa tamojšiemu šampiónovi z Gliwíc. „Hneď v 1. kole budeme stáť proti sebe, ale vtedy ešte asi nebudem hrať. Neabsolvoval som s Lechom letnú prípravu, takže som trošku v nevýhode. Navyše zápas s Piastom sa koná iba dva dni po tom, ako s Dunajskou Stredou nastúpime v Krakove," poznamenal Ľubomír Šatka.

 

Zdroj: SITA

Komentáre