Presvedčivejšie to už nešlo, prvým semifinalistom je Podpor Pohyb

KošiceŠport

Prvými semifinalistami futsalovej extraligy mužov sú hráči Podpor Pohyb Košice. Pod domácom víťazstve 9:3 zvíťazili nad Banskou Bystricou v utorkovej odvete na Štiavničkách ešte suverénnejšie 11:1. Postup medzi kvarteto najlepších tímov súťaže si tak vybojovali mimoriadne presvedčivým spôsobom.

Foto
Sebastián Bačo po góle Košíc / foto PETER JESENSKÝ

Pred odvetou pod Urpínom očakávali zverenci trénera Richarda Bača silný odpor domácich, no stačilo sedem minút a viedli 4:0. Kanonáda pokračovala a aj zásluhou hetrikov Kostaričana Yosela a Petra Terpaja napokon načapovali domácim studenú jedenástku.

„Bol to podobný zápas ako ten domáci. Bystrica nám to chcela znepríjemniť a napriek výsledku si myslím, že hrala lepšie ako v Košiciach. Nám však od úvodu vychádzali nacvičené herné situácie a brejky. Súper do prestávky hrýzol, ale inak to bol zápas v našej réžii,“ pochvaľoval si po hladkom triumfe strelec šiesteho gólu a kapitán tímu Sebastián Bačo.

Košičania potvrdili vo štvrťfinálovej sérii rolu favorita a v rámci dvojzápasu proti siedmemu tímu základnej časti dosiahli celkové skóre 20:4.

„Z našej strany išlo o veľmi kvalitné zápasy smerom do ofenzívy. V obrane sme hrali to, čo sme mali. Dovolím si povedať, že sme predčili súpera po všetkých stránkach a postúpili sme zaslúžene. Môžeme sa teda pilne pripravovať na semifinálového súpera,“ poznamenal Bačo.

Meno súpera nateraz hráči Podpor Pohyb nepoznajú. V ostatných troch sériách sú po úvodných dueloch k postupu bližšie Lučenec, Pinerola Bratislava a Nové Zámky.

Jedinou škvrnkou na hladkom postupe žlto-modrého tímu je utorkové zranenie najlepšieho strelca ligy Filipa Martona. Práve on otvoril už v druhej minúte skóre zápasu.

„Bola to pre nás veľká strata, ale verím, že to nebude nič vážne. Cez polčas som sa s ním rozprával a vravel, že by to malo byť v poriadku a v semifinále nám chce pomôcť,“ upokojil fanúšikov Podpor Pohyb kapitán S. Bačo.

 štvrťfinále play off Niké Futsal Extraligy - 2. zápas:

MIBA Banská Bystrica - Podpor Pohyb Košice 1:11 (1:7)

Góly: 12. Čief - 2. Marton, 3., 20. a 20. Terpaj, 6., 7. a 24. Yosel, 16. Bačo, 23. Jimenez, 25. Serbin, 40. Horník
        /konečný stav série: 0:2, Košice postúpili do semifinále/

Komentáre