V pláne je zlepšiť jeho dostupnosť vlakmi.
Najjužnejšie lyžiarske stredisko v Slovenskom raji sa nachádza v Mlynkách. Jeho prevádzka sa túto sezónu začala neskôr, konkrétne 13. januára. Prevádzkovateľ Ski GUGEL Mlynky Peter Bujňák to zdôvodnil predovšetkým nepriaznivým počasím a nevhodnými teplotami na zasnežovanie. Každý deň od 9.00 do 16.00 hod. sú k dispozícii nielen svahy Komín a Detská, ale aj bufet a požičovňa lyží.
„Po novom roku prišlo vytúžené ochladenie a my sme mohli začať znova zasnežovať, keďže po predchádzajúcom oteplení skoro všetok sneh zmizol. Svah je zasnežovaný technickým snehom, vzhľadom na nedostatočnú kapacitu elektrickej siete zasnežovanie trvalo dlhšie,“ vysvetlil Bujňák.
Vzhľadom na to, že prevádzka areálu bola v uplynulých rokoch minimálna, podľa Bujňáka hrozilo, že zanikne. Stredisko podľa jeho slov prebrali po predošlom nájomcovi v pomerne zanedbanom stave:
„Na začiatku sme realizovali nevyhnutné opravy a investície a otvorili lyžiarsku sezónu. Kapacitu elektrickej siete naša spoločnosť zvýši na maximum a tento problém sa v ďalšej sezóne nebude opakovať.“
Keďže svahy sú vhodné aj na jednodňové lyžiarske zájazdy, prevádzkovateľ chce do areálu pritiahnuť viac žiakov a študentov. Bujňák dodal, že plánujú zlepšiť dostupnosť z Košíc, Gelnice a Kysaku a prispôsobiť vlakové spoje požiadavkám lyžiarov.
„Naším cieľom je prinavrátiť život do tejto oblasti, keďže v okolí Mlyniek a blízkom regióne dochádza k výraznému útlmu turizmu, ktorý bol najmä spätý s lyžovaním. V pláne máme aj iné rozvojové aktivity, na ktorých veľmi tvrdo pracujeme.“
Zdroj: TASR