Pri požiari chatrče v košickej osade zomreli tri deti

KošiceSpravodajstvo

Aktualizované 15.25 hod.

Z mestskej časti Košice – Juh bol dnes (14.1.) v ranných hodinách nahlásený požiar chatrče. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky: „Po uhasení požiaru príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) boli v zhorenisku nájdené podľa prvotných informácií tri telá bez známok života, pravdepodobne ide o maloleté deti.“

„Udalosť na mieste prevzala vyšetrovateľka odboru kriminálnej  polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach, ktorá po vykonaní prvotných a neodkladných úkonov, obhliadky miesta začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Na mieste bol aj psovod zo špeciálne vycvičeným služobným psom na vyhľadávanie akcelerátorov horenia, ktorý vylúčil ich prítomnosť na mieste. Na mieste bol prítomný aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov HaZZ. V súčasnosti vyšetrovateľka PZ vykonáva potrebné procesné úkony, vypočúva svedkov. Do trestného konania budú pribratí znalci z odboru zdravotníctva odvetvia súdneho lekárstva a Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach. Presnú príčinu úmrtia osôb určí pitva,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová s tým, že presná príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. Polícia zároveň zisťuje, koľko osôb sa v čase požiaru nachádzalo v chatrči.

 

Hasiči evidovali výjazd približne od 8.20 hod., pričom na miesto vyrazilo dvanásť hasičov s piatimi kusmi techniky. „Požiar bol hlásený na Holubyho ulici, je to však Jarmočná. Určiť príčinu vzniku požiaru je predčasné,“ uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach. Ako informovalo Prezídium HaZZ, ničivé plamene zachvátili jednoduchú stavbu. „Krátko po 8.00 hod. košickí hasiči mali výjazd k požiaru rodinného domu. Po príjazde na miesto bolo zistené, že sú požiarom zasiahnuté provizórne obydlia. Počas zásahu sme dostali informáciu, že v objekte sa môžu nachádzať deti. Počas lokalizácie požiaru boli deti nájdené, bohužiaľ, už bez známok života. Po lokalizácii a likvidácii požiaru bolo miesto udalosti odovzdané polícii. Momentálne prebieha zisťovanie okolností, ktoré viedli k vzniku požiaru,“ skonštatoval okresný riaditeľ HaZZ v Košiciach Tomáš Berzetei. Tragédiou sa už zaoberá vyšetrovateľ, ktorý realizuje prvotné a neodkladné úkony.

„Na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice Košice – Šaca bol privezený 30-ročný muž v šokovom stave. Utrpel popáleniny II. a III. stupňa na 27 percentách tela s možnosťou postihnutia dýchacích ciest. Nachádza sa na jednotke intenzívnej starostlivosti Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie vo vážnom stave, boli mu zabezpečené vitálne funkcie. V spolupráci s políciou boli prijaté potrebné bezpečnostné opatrenia,“ informovala hovorkyňa Nemocnice Košice - Šaca Martina Pavliková.

 

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre