Pri streľbe v tanečnom klube v Kalifornii zomrelo 10 ľudí

SvetSpravodajstvo

Páchateľ sa zastrelil.

V jednom z tanečných klubov v meste Monterey Park v okrese Los Angeles došlo v sobotu (21.1.) k tragédii. Útočník tam zastrelil desať ľudí a ďalších desať osôb utrpelo zranenia. Po tom, čo ho vypátrala polícia, aj sám seba pripravil o život. Stalo sa tak po ukončení osláv čínskeho nového roka, ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí.

Páchateľ chcel pôvodne útočiť aj v ďalšej tanečnej sieni. Po streľbe v tanečnom klube sa vydal na útek. Policajti včera (22.1.) našli bielu dodávku, v ktorej útočník ušiel z miesta činu, a to v 40 kilometrov vzdialenom meste Torrance. Keď sa k nej priblížili, počuli jeden výstrel a za volantom našli mŕtveho muža a tiež aj poloautomatickú útočnú pištoľ, ktorá bola použitá pri útoku.

Foto
Páchateľ ušiel z miesta činu  / TASR

Okresný šerif Robert Luna vyhlásil, že podozrivým bol 72-ročný Huu Can Tran, pričom motív jeho činu nie je známy. Polícia v tomto prípade nepátrala po ďalšej osobe. Americký prezident Joe Biden nariadil, aby všetky vlajky na verejných budovách v Spojených štátoch boli 26. januára spustené na pol žrde na poctu obetí tohto útoku, ktorý označil za nezmyselný násilný čin.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre