Pri zrážke osobného vlaku a kamióna v Podvysokej sa zranilo sedem ľudí

SlovenskoSpravodajstvo

Záchranári ošetrili sedem osôb, ktoré utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín.

Pri zrážke osobného vlaku a nákladného auta sa vo štvrtok večer na železničnom priecestí v Podvysokej v okrese Čadca zranilo sedem ľudí. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). „Osobný vlak sa následkom zrážky vykoľajil. Podľa predbežných informácií sa vo vlaku viezlo asi 70 cestujúcich. Na mieste zasahuje takmer dvadsiatka hasičov z Turzovky a Čadce a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Turzovka. Na miesto udalosti smeruje aj evakuačný autobus HaZZ,“ uviedla Križanová.

Policajný zbor (PZ) SR na sociálnej sieti informoval, že podľa predbežných informácií vošiel vodič kamióna na železničné priecestie, kde došlo k zrážke s osobným vlakom s dvomi vozňami. „Predbežne sa zranilo niekoľko osôb z vlaku a jedna osoba z vozidla. Priecestie je riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Malo by ísť o český kamión. Vlak je vykoľajený a prevrátený. Koľajisko je značne poškodené. Cesta II/487 je neprejazdná. Na mieste je viacero záchranárov, policajtov a hasičov,“ doplnil PZ.

Foto
Pri zrážke osobného vlaku a nákladného auta sa vo štvrtok večer na železničnom priecestí v Podvysokej v okrese Čadca zranilo sedem ľudí / TASR

Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti uviedla, že od 19.52 hod je prerušená doprava v úseku Čadca – Turzovka z dôvodu zrážky vlaku Os 4032 s kamiónom na priecestí. Cesta II/487 je naďalej uzavretá. Obchádzka pre osobné autá cez obce Klokočov a Olešná je vyznačená dočasným dopravným značením. Informovalo o tom Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru (OS KR PZ) v Žiline.

„Následky dopravnej nehody by mali byť podľa odhadov odstránené v piatok doobeda a zároveň bude obnovená železničná aj osobná doprava,“ doplnilo krajské operačné stredisko. Podľa hovorkyne Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Aleny Krčovej zasahovali na mieste nehody tri ambulancie ZZS. „Záchranári ošetrili sedem osôb, ktoré utrpeli najmä úrazy hlavy a horných končatín. Išlo skôr o ľahké poranenia. Všetkých transportovali do nemocnice v Čadci,“ uviedla Krčová.

 

Zdroj: TASR

Komentáre