Približne 1400 dobrovoľníkov z Prešova vyzbieralo vyše 10-tisíc litrov odpadu

PrešovZaujímavosti

Spoločne odpracovali 4500 hodín.

V metropole Šariša sa pravidelne od roku 2017 organizuje festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti s názvom Milujem svoje mesto. Pred dvoma mal však vynútenú pauzu kvôli pandémii koronavírusu. Cieľom tohto festivalu je dobrovoľnícka pomoc pri úprave a skrášľovaní Prešova. Od 23. do 28. mája sa uskutočnil jeho ďalší ročník, do ktorého sa zapojilo 1420 dobrovoľníkov. Spoločne odpracovali 4500 hodín a cena ich práce bola vyčíslená na približne 17-tisíc eur.

Foto
Dobrovoľníci spoločne vyzbierali 90 plných 120-litrových vriec s odpadom / Mesto Prešov

Do festivalu sa zapojili nielen jednotlivci, ale aj inštitúcie, základné, stredné školy, kňazský seminár či zariadenie pre seniorov. Na práce dohliadalo 25 koordinátorov a všetci spoločne vyzbierali 90 plných 120-litrových vriec s odpadom z viacerých lokalít v meste.

„V rámci dobrovoľníckej práce sa zrealizovalo odburiňovanie chodníkov, zbieranie odpadkov, hrabanie lístia, zbieranie popadaných šišiek, zametanie chodníkov, čistenie sôch na verejných priestranstvách. Všetci dobrovoľníci zároveň separovali vyzbierané sklo, plasty, papier a komunálny odpad. Všetkým zaregistrovaným žiakom, študentom a ostatným dobrovoľníkom, ktorí priložili ruku k dielu, ďakujeme,“ povedal hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Milujem svoje mesto organizuje platforma Kresťania v Prešove, mesto Prešov a ďalšie dobrovoľnícke organizácie a inštitúcie.

Komentáre