Priemyselný park v areáli košického letiska má nového majiteľa

KošiceSpravodajstvo

Cena transakcie nie je známa.

Spoločnosť CTP odkúpila od rakúskej Erste Bank priemyselný park, ktorý sa nachádza v areáli košického letiska. Cena transakcie nie je známa. CTP sa tak stal najväčším developerom a majiteľom priemyselných a logistických parkov na Slovensku. „Je to pre nás mimoriadne dôležité a strategické rozhodnutie. Rozširuje to naše pôsobenie na východnom Slovensku a zdôrazňuje náš záväzok rozvíjať a vlastniť sieť obchodných parkov poskytujúcich komplexný servis v najväčších mestách regiónu v oblasti strednej a východnej Európy,“ uviedol riaditeľ CTP Remon Vos.

Foto
Priemyselný park / CTP

Spoločnosť chce v budúcnosti expandovať. Plánuje výstavbu nových budov v Bratislave, Trnave, Žiline a metropole Šariša. „V Prešove ide o prvú budovu, a tým pádom v roku 2020 spoločnosť otvorí nový priemyselný park,“ skonštatoval developer. Slovenské portfólio firmy aktuálne tvorí 29 budov a štyri projekty vo výstavbe, ktoré spolu predstavujú 421-tisíc metrov štvorcových.

CTPark Košice pozostáva z piatich industriálnych budov s prenajímateľnou plochou 57-tisíc metrov štvorcových. Všetky objekty sú plne prenajaté. Súčasťou projektu sú aj novopostavené nehnuteľnosti a poskytuje priestor na výstavbu ďalších budov v rozsahu približne 21-tisíc metrov štvorcových. „Našou víziou je CTPark naďalej rozvíjať a posilňovať jeho postavenie prémiového obchodného parku na východnom Slovensku,“ dodal Vos.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre